۴۰ سالگی انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۹۰

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری: جهاد دانشگاهی در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی حرکت می‌کند

۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۶ کد : ۱۵۹۷ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و غیره جهاددانشگاهی تأکید کرد که جهاددانشگاهی در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری: جهاد دانشگاهی در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی حرکت می‌کند

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان فارس، آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، رسالت‌های این نهاد انقلابی را در عرصه‌های مختلف به خصوص در عرصه علم و فرهنگ یادآور شد.

وی افزود: جهان اسلام قبل از رنسانس و روشنگری اروپا به لحاظ علمی و فرهنگی در جایگاه بسیار رفیعی قرار دشته است و در همان زمانی که در خیلی از کشورهای اروپایی خبری از مکتب و دانشگاه و عالم‌پروری نبود و با علما برخوردهای سخت و حذفی کرده و علما را از صحنه بیرون می‌کردند در جهان اسلام شاهد انواع مدارس مکاتب و مجامع علمی بودیم.

آیت‌الله کلانتری با یادآوری اینکه در جهان اسلام در آن زمان علمای مختلفی در عرصه‌های گوناگون ریاضیات،‌ فقه و اصول، نجوم و غیره وجود داشتند، افزود: متأسفانه بعد از دوران روشنگری در اروپا، جهان اسلام به یک حالت رکود و خمودی علمی وارد شد و همین موجب شد که اروپایی‌ها از جهان اسلام خیلی از مسایل و راه های تحقیق را فراگیرند و آن‌ها در مسیر پیشرفت قرار گرفته ولی ما در مسیر رکود و نوعی عقب‌گرایی و دور شدن از آن جایگاه علمی قرار بگیریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بنابراین می‌طلبد که در دوران نظام اسلامی و به برکت انقلاب اسلامی این مشکل برطرف شود و یک روحیه برگشت به همان اصل و مبنایی که داشتیم آغاز شد که به نظر می‌رسد در این عرصه یکی از نهادهای موفق و اثرگذار جهاد دانشگاهی بوده که با فرمان امام راحل تشکل شد و بحمد الهی کارهای عمیقی در آن انجام گرفته است و از آثار و برکاتی که مطلع می‌شویم، می‌بینیم که جهاد دانشگاهی در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.

وی اظهار کرد: به نظر می‌رسد جهاددانشگاهی هم در عرصه علوم تجربی و هم در عرصه علوم انسانی گام‌های خوبی برداشته شده است ولی با این وجود هنوز با وضعیت آرمانی خود فاصله دارد لذا باید پیوسته کار شده و فعالانه کار شود و این مسئله بسیار مهمی است خیلی مهم است.

آیت‌الله کلانتری با بیان اینکه در مجموعه جهاد دانشگاهی روحیه جهادی، بسیجی و انقلابی حاکم است، ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها هرچه زودتر برکات و آثارش بیشتر روشن شود و ثمرات آن برای مردم کشور و نمایان‌تر گردد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در بخش پایانی سخنان خود فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی و به خصوص خبرگزاری ایکنا را یادآور شد و گفت: واقعاً مایه مباهات و افتخار هست که همه ما در خدمت قرآن کریم باشیم؛ قرآن کریم به‌عنوان متقن‌ترین و تنها متن وحیانی معتبر جهان است لذا هر نهادی و گروهی و تشکلی که در خدمت این نثر وحیانی باشد، این نشانه توفیق الهی است و باید خدا را شاکر باشید که در خدمت قران کریم قرار دارید و حتماً برکاتش هم نازل خواهد شد.


نظر شما :