با مشارکت جهاددانشگاهی گلستان انجام گرفت؛

آغاز به کار نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی در گرگان/ موفقیت استان گلستان در اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۹ کد : ۱۵۹۳۲ تجاری سازی و اشتغال
در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی با حضور رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همت جهاددانشگاهی گلستان در گرگان آغاز به کار کرد.
آغاز به کار نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی در گرگان/ موفقیت استان گلستان در اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی، صبح امروز (19 بهمن) با حضور رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس جهاددانشگاهی گلستان، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گلستان، فرماندار گرگان، شهردار گرگان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افتتاح شد.
دکتر مهناز امامدادی رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: استان گلستان در اجرا و پیاده‌سازی طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، جزو استان‌های موفق بوده است.
وی در حاشیه‌ی افتتاح نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی در گرگان، اظهار کرد: با توجه به اهمیت بسیار زیاد حوزه زنان سرپرست خانوار و ظرفیت‌های بسیاری خوبی که برای حوزه اشتغال دارند، تلاش کردیم از قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، فضایی را برای اشتغال آنها ایجاد کنیم.
امامدادی افزود: نمایشگاهی که امروز دایر شده، حاصل تلاش و توانمندی همین زنان است.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار بیان کرد: نمایشگاه با همکاری استانداری، جهاددانشگاهی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری گرگان و چند دستگاه دیگر دایر شده است.
امامدادی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با توسعه این طرح و ادامه موفق آن، امکان توانمندی زنان را فراهم کنیم. نگاه ما بر این است که هر کدام از این زنان قطعا می‌توانند آغازگر یک فرآیند و یک حرکت اشتغال‌زایی باشند.

 

حمایت از 200 زن سرپرست خانوار
الهه غیناقی مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت: این نمایشگاه بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، جهاددانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی منعقد شد، دایر شده است.
وی افزود: بر اساس این طرح ۲۰۰ زن سرپرست خانوار در استان در زمینه‌های آموزش، بازار فروش و مواد اولیه حمایت می‌شوند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان تصریح کرد: این نمایشگاه به‌منظور ایجاد انگیزه در زنانی که محصولات آن‌ها به مرحله فروش رسیده، ایجاد شده است.
غیناقی خاطرنشان کرد: نمایشگاه از امروز تا ۲۶ بهمن‌ماه همه‌روزه صبح‌ها از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و عصر از ساعت ۱۶ الی ۲۲ در مرکز خرید هیرکان گرگان دایر خواهد بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: از سال ۹۷ تاکنون ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان پرداخت شده است.
مازندرانی اظهار کرد: کلاس‌های آموزشی مورد نیاز در زمینه‌های بازار کار، مهارتی، بیمه، تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و... برای این زنان برگزار می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره اجرای به طرح جامع مشاغل خانگی در وزارت کار، خاطرنشان کرد: سهم استان ما از در این طرح ۲۳۰۰ نفر است که این افراد هم توانمند شده و به بازار کار وصل می‌شوند.
مازندرانی یادآور شد: از سال ۹۷ تاکنون ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در اختیار ۳۷۰۰ نفر قرار گرفت. ۸۰ درصد این تسهیلات را بانوان دریافت کردند.

گفتنی است، این نمایشگاه از امروز تا ۲۶ بهمن‌ماه همه‌روزه صبح‌ها از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و عصر از ساعت ۱۶ الی ۲۲ در مرکز خرید هیرکان گرگان دایر است.

 


( ۱ )

نظر شما :