در نشست خاطره‌گویی از دوران انقلاب اسلامی در جهاددانشگاهی اردبیل عنوان شد؛

ضرورت تبیین خاطرات دوران انقلاب اسلامی برای بهره‌مندی از تجربیات آن

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۵ کد : ۱۵۹۳۱ فرهنگی
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل، نشست خاطره‌گویی از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شنبه ۱۹ بهمن در این نهاد برگزار شد.
ضرورت تبیین خاطرات دوران انقلاب اسلامی برای بهره‌مندی از تجربیات آن

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این نشست حجت‌الاسلام سلیمان حیدری، مبارز دوران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تبیین خاطرات دوره‌های مختلف به ویژه انقلاب برای بهره‌مندی از تجربیات و زنده نگه داشتن آن دوران لازم است، افزود: قرآن از تاریخ به عنوان احسن القصص یاد می‌کند و تاریخ زمانی با ارزش است که آن را نصب‌العین قرار دهیم.

وی تملق را از تهدیدات جدی هر انقلاب و نظام و عامل لطمه خوردن آن عنوان کرد و افزود: مسوولان امر ضمن پرهیز از مقایسه وضعیت کنونی کشور با دوران طاغوت باید در خدمت‌رسانی به مردم، سیره و رفتار امام علی (ع) را سر لوحه کار خود قرار دهند و آن را احیا کنند.

این مبارز انقلابی با بیان اینکه ریشه‌های انقلاب باید حفظ و صیانت شوند، یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران یک حماسه با عظمت بود و به یقین کسانی که ظلم حاکمیت در دوران طاغوت را به صورت ملموس دیده‌‌‌اند بهتر می‌توانند زیبایی‌های انقلاب را درک کنند.

حیدری با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال ضربه زدن و از بین بردن بنیان و اساس انقلاب و نظام اسلامی هستند، ادامه داد: در هر عمل باید آسیب‌های احتمالی مشخص و مورد مطالعه قرار گیرد تا از بروز برخی مشکلات و عواقب آن جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع)، اندوخته‌های با ارزش فکری اسلام هستند که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها و آزاداندیشی، در مسیر پیشرفت و سعادت گام برداشت و با تعقل، تفکر در علوم، به درک واقعی رسید.

این مبارز دوران انقلاب اسلامی تصریح کرد:  اگر فرهنگ اسلام و سیره ائمه اطهار(ع) در سرلوحه زندگی ما قرار گیرد شاهد یک جامعه خوب با تمام شاخص‌های مطلوب خواهیم بود.

حیدری با اشاره به این‌که در تمام طول عمر چهل و یک ساله انقلاب اسلامی، استکبار جهانی به دنبال تضعیف نظام بوده است، خاطرنشان کرد: دشمن را نباید هیچ وقت دست‌کم گرفت و ضعیف دانست زیرا این بی‌توجهی موجب بر هم خوردن نظم و برنامه‌ریزی‌ها می‌شود به همین خاطر باید با تدبیر عمل کرد و از خطرات غافل نبود.

وی اظهار کرد: یکی از پدیده‌هایی که دشمن در کشور به دنبال رواج آن می‌باشد، ایجاد فرقه‌های گوناگون  است که با پوشش عرفان و معنویت سعی در جذب گروه‌های مختلف جامعه به ویژه جوانان دارد تا آنها را دچار انحراف کنند.

مبارز دوران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای آبادی کشور و صدور انقلاب اسلامی شعار کافی نیست بلکه عمل لازم است و این امر زمانی محقق می‌شود که افراد عملگرا شده و عامل نارضایتی‌ها را پیدا و اصلاح کنند.

حیدری ادامه داد: امیدوارم بتوانیم حافظ خون شهدا باشیم و آن گونه که شایسته مردم است کشور را اداره و به سمت پیشرفت و ترقی سوق دهیم.

 

برگزاری بیش از بیست برنامه فرهنگی و ورزشی در جهاددانشگاهی استان اردبیل

در ابتدای این نشست مدیر روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه دهه مبارک فجر برگ زرینی از تاریخ مبارزات ملت ایران است، خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن ایران در برهه حساسی که استکبار جهانی از هر فرصتی برای ضربه زدن به آن استفاده می‌کند لازم است همه ملت ایران دوشادوش هم در برنامه‌های گرامیداشت این مناسبت شرکت کنند.

سیده صغری جوادی، حفظ تاریخ شفاهی را لازمه زنده نگه داشتن وقایع تاریخی عنوان و اظهار کرد: با تمام تلاش‌های انجام گرفته در زمینه ثبت و ضبط تاریخ شفاهی دوران انقلاب اسلامی، هنوز هم زوایایی از حضور ارزشمند مردم در تعیین سرنوشت خود که گنجینه‌ای تمام ناشدنی است، می‌تواند تبیین شود.

وی از برگزاری بیش از بیست برنامه فرهنگی و ورزشی در جهاددانشگاهی استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و اضافه کرد: کارکنان این نهاد انقلابی مثل همیشه و منسجم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن شرکت خواهند کرد.

در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از منتخبان مسابقات ورزشی جهاددانشگاهی استان اردبیل به مناسبت دهه مبارک فجر تجلیل شد.


نظر شما :