۴۰ سالگی انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۸۸

نماینده ولی فقیه در کردستان:جهاددانشگاهی با پژوهش علمی راهکار گذر از مشکلات اقتصادی را ارایه می‌کند

۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۱ کد : ۱۵۸۹ عمومی تاپ خبر
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: برای حل مشکلات اقتصادی باید جهادی عمل کنیم که جهاددانشگاهی در این راستا می‌تواند با پژوهش‌های علمی خود راهکار گذر از این مرحله را ارائه دهد.
نماینده ولی فقیه در کردستان:جهاددانشگاهی با پژوهش علمی راهکار گذر از مشکلات اقتصادی را ارایه می‌کند

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا ، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان  ۱۷مردادماه در دیدار با مدیران و کارکنان جهاددانشگاهی استان کردستان که به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی است که از آغاز فعالیت خود تاکنون اهداف مقدسی را برعهده داشته است.

وی افزود: جهاددانشگاهی در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی، پژوهشی و علمی کارهای خوبی را انجام داده که ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: علاوه بر این تقویت روحیه انقلابی و حرکت در مسیر انقلاب از جمله دیگر مأموریت‌های جهاددانشگاهی است و این نهاد کمک می‌کند که دانشگاه‌ها هم در این مسیر هدایت شوند.

وی بیان کرد: جهاددانشگاهی نقش خوبی را در اصلاح حرکت دانشگاه‌ها در مسیر انقلاب برعهده دارد و در این بخش نقش بسیار مهمی را داشته است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی  به اقدامات فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره و بیان کرد: فعالیت دو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و بین‌المللی قرآن (ایکنا) در زیرمجموعه این نهاد، نشان از روحیه فرهنگی و ارتباط موثر این نهاد با دانشگاه‌ها دارد.

وی تأکید کرد: با توسعه جهاددانشگاهی، این نهاد انقلابی می‌تواند کارهای بزرگی را در سطح کشور انجام دهد که این مهم نیازمند همکاری دانشگاه‌ها و دانشجویان است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با عنوان اینکه امروز مشکل اصلی استان، کشور و حتی جهان بحث اشتغال است، گفت: در کردستان ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان در راستای حل مشکلات و اشتغالزایی استان از آنها بهره برد.

وی با اشاره به اینکه متوسط درآمد کردستانی‌ها پایین‌تر از میانگین درآمد کشوری است، عنوان کرد: استان کردستان اما ظرفیت‌های بسیاری را دارد که استان‌های دیگر ندارند و از جمله آن بخش کشاورزی و بارندگی و آب فراوان است.

آیت الله حسینی شاهرودی ادامه داد: ظرفیت‌های استان را می‌توان به ثروت تبدیل کرد و با ایجاد درآمد، مشکل اشتغال استان را حل کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، به پیشرفت‌های علمی کشور اشاره و عنوان کرد: ایران در حال حاضر هم قدرت نظامی و هم قدرت علمی دارد و امن‌ترین آسمان جهان را هم به خود اختصاص داده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: امروز ایران، پشتوانه خوبی برای سایر کشورهای جهان است و کشوری مانند آمریکا یا اسرائیل نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند چون ما تنها نیستیم و کشورهای دیگر هم از ما حمایت می‌کنند.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: برای حل مشکلات اقتصادی باید جهادی عمل کنیم که جهاددانشگاهی در این راستا می‌تواند با پژوهش‌های علمی خود راهکار گذر از این مرحله را ارایه دهد.

 


نظر شما :