برگزاری کارگاه کشت بافت و ریز ازدیاد گیاهان زینتی در خراسان رضوی

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۸ کد : ۱۵۸۶۴ پژوهشی
مدیر گروه پژوهشی کشت بافت گیاهان زینتی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از برگزاری هفتمین دوره کارگاه آموزشی مقدماتی کشت بافت و ریزازدیادی گیاهان توسط این گروه خبر داد.
برگزاری کارگاه کشت بافت و ریز ازدیاد گیاهان زینتی در خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر احمد شریفی با بیان این مطلب افزود: این کارگاه در روز 17 بهمن ماه به صورت عملی و تئوری در سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهینامه معتبر اهدا خواهد شد.

وی در خصوص ریزازدیادی در کشت بافت گیاهان، بیان کرد: با روش‌های مختلف ریزازدیادی می‌توان به تکثیر گیاهان در وسعت بیشتری و در فضایی محدود اقدام کرد.

به گفته مدیر گروه پژوهشی کشت بافت گیاهان زینتی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، ریز ازدیادی گیاهان زینتی در شرایط کشت بافت به صورت استریل انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تکثیر برخی گیاهان به روش عادی با مشکلاتی مواجه است که در این سری از گیاهان از روش کشت بافت گیاهی استفاده می‌شود. از جمله مشکلات، عوامل ویروسی هستند که با انتخاب این نوع کشت، درصد بسیار بالایی از آلودگی کاسته می‌شود.


نظر شما :