خواص ضد سرطانی گل همیشه بهار

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۷ کد : ۱۵۸۲۳ پژوهشی
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: گل همیشه بهار، گیاهی است که مصرف این گیاه می‌تواند برای پیشگیری از سرطان خون، سرطان ریه، سرطان پروستات و سرطان روده بسیار موثر و مفید باشد.
خواص ضد سرطانی گل همیشه بهار

به گزارش رابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، محسن پویان اظهار کرد: تغییر شیوه‌های زندگی و متعاقب آن نوع تغذیه خانواده‌ها و آلودگی‌های زیست محیطی همه از عواملی هستند که بیماری سرطان را به طور جدی در همه جوامع مطرح می‌کند.

وی با بیان این که مصرف دمنوش‌های گیاهی به طور مستمر یکی از راه‌های کم هزینه و در دسترس است، افزود: گل همیشه بهار از جنس Calendula است.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: گل همیشه بهار، گیاهی علفی است که چه به صورت گلدانی در آپارتمان و چه به صورت کاشته شده در باغچه خانه باشد، به شکل دمنوش در تغذیه یا به صورت موضعی خواص دارویی و درمانی زیادی دارد.

پویان ادامه داد: گل همیشه بهار گیاه زینتی - دارویی است که مصرف ۲ تا ۴ گرم از این گیاه خشک و دو نوبت در روز می‌تواند برای پیشگیری از سرطان خون، سرطان ریه، سرطان پروستات و سرطان روده بسیار موثر و مفید باشد که تحقیقات علمی نیز آن را اثبات و تایید کرده است.

وی یادآور شد: علاوه بر این، گل همیشه بهار برای رفع اضطراب و استرس‌های عصبی، ورم معده و درمان گلودرد اثربخش است.

 

 


نظر شما :