تقدیر دبیر رویداد بین‌المللی توسعه مهندسی ساخت از جهاد دانشگاهی مازندران

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۱ کد : ۱۵۷۲ عمومی
دبیر رویداد بین‌المللی توسعه مهندسی ساخت ۱۵ مردادماه با چند تن از عوامل اجرایی این رویداد با رئیس جهاد دانشگاهی دیدار و از تلاش وی در برگزاری این رویداد بزرگ تقدیر کردند
تقدیر دبیر رویداد بین‌المللی توسعه مهندسی ساخت از جهاد دانشگاهی مازندران

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، کامران حسن زاده دبیر اجرایی رویداد بین‌المللی توسعه و مهندسی ساخت در دیدار با عبدالهیان که در جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، گفت: این رویداد با توجه به چالش‌ها و مشکلات پیش رو با همت همه همکاران برگزار شد که شایسته است از زحمات رئیس جهاد دانشگاهی مازندران و سردبیر خبرگزاری ایسنا به عنوان برگزارکننده، حامی و مسئول کمیته اطلاع‌رسانی این رویداد تقدیر شود.

وی با اشاره به چالش‌های جامعه مهندسین، افزود: تلاش خواهیم کرد تا با همفکری با مهندسان بخشی از مشکلات پیش روی جامعه مهندسان مرتفع شود.

حسن‌زاده حضور تعدادی استاد و پرفسور از چند کشور مطرح دنیا و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مهندسان شرکت‌کننده، برپایی نمایشگاه صنعت ساختمان و نیز بازدید این مهندسین خارجی از شهرهای مازندران و دریافت اظهار نظر آنان درخصوص نوع ساخت و ساز در استان و ایران و توجه دادن مهندسان بومی به برخی از موضوعات روز مهندسی ساخت در دنیا از دستاوردهای این رویداد عنوان کرد.

در ادامه دکتر واحد عبدالهیان گفت: متاسفانه یکی از تعارضات جدی جهاد دانشگاهی با سیاست گذاری‌های کلان آموزش عالی، توجه بیش از حد به تحقیقات و پژوهش‌هایی است که به هیچ یک از نیازهای جامعه پاسخ نمی دهد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه جهاد دانشگاهی برای ارتقای هیئت علمی خود، تحقیقات و پژوهش‌های اجرایی مسئله محور را بر تحقیقات کتابخانه‌ای ترجیح داده و امتیاز بیشتری قائل است، افزود: علی رغم اینکه دانشگاه‌های کشور طی سال‌های اخیر از نظر رنکینگ جهانی ارتقاء و جهش قابل توجهی داشته اند اما در عمل شاهد مشکلات عدیده در جامعه هستیم و این نشان دهنده این است که پژوهش های دانشگاهی در خدمت رفع مشکلات جامعه نیست.

رئیس کارگروه مدیریت دانش و توسعه رسانه اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با بیان اینکه با ادامه روند کنونی و معیارهای ارتقاء اعضای هیئت علمی در کشور، دور از انتظار نیست که در چند سال آینده ایران بیشترین استاد را در بین کشورهای جهان داشته باشد،  تصریح کرد: باید رویکرد افراطی مقاله محوری اصلاح شود و پژوهش‌های دانشگاه‌ها به سمت گره‌گشایی از مشکلات محلی، منطقه‌ای و کشوری حرکت کنند .

عبدالهیان، تلاش عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد بزرگ را قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: اغلب همایش‌ها و رویدادها پس از اختتامیه واقعا خاتمه پیدا می‌کند اما در خصوص این رویداد شاهد هستیم که دستاوردهای برگزاری این رویداد  ملموس شده و ارتباط با عوامل اجرایی و مسئولان کمیته‌ها و اجرائیات نشان دهنده پویا و زنده بودن این رویداد است.

وی از پیگیری دست‌اندرکاران این رویداد برای برگزاری دومین دوره این رویداد تقدیر کرد و افزود: جهاد دانشگاهی در دوره دوم این رویداد مصمم‌تر و پررنگ‌تر ایفای نقش خواهد کرد.

گفتنی است،‌ در این دیدار کامران حسن زاده دبیر برگزاری رویداد با اهدای لوح و مهرداد محرابی قائم مقام دبیر با اهدای تندیس رویداد از زحمات مهندس عبدالهیان تقدیر کرد و در پایان نیز از حسینی سردبیر خبرگزاری ایسنا مازندران و نیز علی پاداشی، مسئول کمیته اطلاع‌رسانی این رویداد تقدیر شد.

 


نظر شما :