۴۰ سالگی انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۸۲

رییس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور: دستاوردهای جهاددانشگاهی آذربایجان غربی موجب شعف و خوشحالی است

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۵۶۹ عمومی تاپ خبر
رییس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:دستاوردهای جهاد دانشگاهی موجب شعف و خرسندی جامعه علمی کشور است.
رییس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور: دستاوردهای جهاددانشگاهی آذربایجان غربی موجب شعف و خوشحالی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد آذربایجان غربی، دکترگرایی نژاد در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه ، استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد با اشاره به دستاوردهای علمی و پژوهشی جهاد دانشگاهی استان گفت: جهاد دانشگاهی استان با تکیه بر نیروهای متعهد و علمی جهادی تونسته دستاوردهای ارزشمندی در حوزه های مختلف مورد نیاز استان کسب کند که این موارد موجب خوشحالی و خرسندی اینجانب شد.
وی با تاکید بر لزوم حمایت از مراکز و نهادهایی که در راستای خودکفایی علمی کشور گام بر می دارند اظهار کرد:حمایتهای لازم را از توسعه فناوریهای علمی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در راستای رشد و شکوفایی هر چه بیشتر خواهیم کرد.
وی با اشاره به پروژه های حمایتی دفتر آموزش عالی، تحقیقاتی و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد:تکمیل ساختمان بیمارستان 600 تختخوابی و تکمیل ساختمان دانشکده فنی و مهندسی، تکمیل ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه، احداث گلخانه هوشمند جهاد دانشگاهی ارومیه و تکمیل ساختمان مرکز رشد جهاد دانشگاهی ارومیه و حمایت از تجهیز گروههای پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از برنامه های آتی و در دست اقدام این دفتر خواهد بود.
دکترگرایی نژاد با اشاره به هدف از سفر به آذربایجان غربی ضمن تاکید بر اینکه 6 استان کشور در مرحله اول برای بازدید انتخاب شدند که آذربایجان غربی یکی از آنهاست، ادامه داد: هدف از این بازدیدها احصای مشکلات بودجه ای دانشگاه ها و تامین آن در سال آینده است.
وی با بیان این که مراکز دانشگاهی و از جمله دانشگاه صنعتی ارومیه نسبت به تسریع در جذب اعتبارات عمرانی و تکمیل طرح های توسعه برنامه ریزی کنند اظهار کرد: این دانشگاه با توجه به محدودیت زمانی باید جهت استفاده از اسناد خزانه اسلامی در اسرع وقت اقدام کند تا دانشکده های it و صنایع آن در اسرع وقت به بهره برداری برسد.
رییس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان در کشور طی سه سال گذشته بیش از 730 هزار نفر کاهش یافته است و این تعداد به چهار میلیون و 70 هزار نفر رسیده است افزود: طبق پیش بینی ها می بایست تعداد دانشجویان کشور در سال 1399 به چهار میلیون و 300 هزار نفر می رسید اما سیر نزولی آن شدت یافت.
گرائی نژاد عواملی چون کاهش جمعیت هدف را در پایین آمدن تعداد دانشجویان کشور موثر دانست و ادامه داد: کاهش تعداد دانشجویان به زیر چهار میلیون نفر تا سال 1399 قابل پیش بینی است و باید اذعان کرد که خانواده ها نیز همچون گذشته به حضور فرزندان خود در دانشگاه حساس نیستند.
وی با اعلام اینکه بودجه پارک های علم و فن آوری کشور در سال آینده 2 برابر می شود، گفت: بودجه این مراکز طی سال جاری نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش و به بیش از یکهزار و 500 میلیارد ریال رسیده است.
رییس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه درصدد دریافت یک میلیارد دلار فاینانس برای تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه ها هستیم تصریح کرد: دولت به دنبال اختصاص حداکثری بودجه برای دانشگاه هاست و از دانشگاهیان نیز انتظار می رود که در جهت حل مشکلات کشور وارد عمل شوند.


نظر شما :