رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن بیان کرد:

ایسنا؛ رسانه‌ای بی طرف و مطابق با نیاز جامعه

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ کد : ۱۵۶۵ عمومی
حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق یوسفی مقدم عنوان کرد: ایسنا یک خبرگزاری مستقل است و موضوعات مورد پیگیری آن، موضوعات به روز و مورد نیاز جامعه است.
ایسنا؛ رسانه‌ای بی طرف و مطابق با نیاز جامعه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق یوسفی مقدم با حضور در ساختمان مرکزی این واحد و بازدید از تحریریه ایسنا و ایکنا، سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی و روز خبرنگار را تبریک گفت و افزود: یکی از مواردی که در اوایل انقلاب به عنوان یک ضرورت تشخیص داده شد، این بود که از بستر برخی از نهاد های انقلابی، انقلاب فرهنگی و اداری شکل بگیرد.
وی افزود: جهاددانشگاهی از مجموعه‌های موفقی بود که از بستر آن انقلابی در وزارت علوم و نهادهای علمی کشور شکل گرفت؛ به همین دلیل می‌توان جهاددانشگاهی را یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست؛ جهاددانشگاهی از نهال‌های پر برکتی بود که در این انقلاب رویید، رشد کرد و وجودش بسیار با برکت بود.
رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تصریح کرد: جهاددانشگاهی اکنون نهادی در کنار بقیه نهادها است که البته این موضوع ارزشمند است، اما این که این نهاد بتواند کادرسازی کند و منبع تولیدی برای بخش اداری دانشگاه ها و محیط های علمی باشد، نمودی ندارد و این انتقادی است که به جهاددانشگاهی وارد می‌شود؛ اگر بنا باشد در بخش اداری نظام جمهوری اسلامی متناسب با ارزش های دینی و انقلابی تحولی ایجاد شود، باید به وسیله این نهاد، منابع فکری و انسانی تزریق و پمپاژ شود.  
حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم اضافه کرد: انتظار بر این بود که چتر جهاددانشگاهی به گونه ای باز شود که امروز این مجموعه صادر کننده مدیران برای مدیریت کشور در عرصه دانشگاهی باشد؛ یک نوع انقلاب فرهنگی از جانب جهاددانشگاهی برای دانشگاه‌ها باید شکل می گرفت که اکنون این روند متوقف شده است و باید به آن توجه بیشتری شود.
وی بیان کرد: جهاددانشگاهی جریانی بود که از بدنه انقلاب و از میان مردم رویید و خوش درخشید، ولی آن هدف نهایی که عبارت بود از پرورش نیرو، انقلاب فرهنگی و انقلاب اداری در محیط دانشگاه که از این بستر باید شکل می گرفت، بطور شایسته اتفاق نیفتاد.
وی همچنین ضمن تبریک روز خبرنگار، تصریح کرد: ایسنا یک خبرگزاری مستقل است، وابستگی به جریانات سیاسی ندارد و سعی بر انتقال واقعیت جامعه دارد؛ همچنین موضوعات و سوژه‌های مورد پیگیری ایسنا، موضوعات به روز و مورد نیاز جامعه است و از این جهت فعالیت این خبرگزاری بسیار قابل تحسین است.


نظر شما :