۴۰ سالگی انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۷۹

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی: جهاددانشگاهی کماکان در مسیر اصلی خود حرکت می‌کنند

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۳ کد : ۱۵۶۲ عمومی تاپ خبر
دکتر قالیچی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که حرکت‌های امروز دانشگاه‌ها بی تاثر از حرکت‌های جهاددانشگاهی نیست، افزود: این نهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی ایران بوده و توانسته خدمات و حضور ارزنده‌ای در دانشگاه‌ها داشته باشد.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی:  جهاددانشگاهی کماکان در مسیر اصلی خود حرکت می‌کنند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر فرزان قالیچی رییس دانشگاه علمی کاربردی استان، با اشاره به فعالیت‌های تاثیرگذار جهاددانشگاهی در جامعه، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در 16 مرداد سال 59 تشکیل شد که این روز ارزشمند را بر تمامی جهادگران مسیر علم و دانش تبریک می‌گوییم.

وی با بیان این‌که جهاددانشگاهی جزو یکی از نهادهای تاثیرگذار در دانشگاه به ویژه در حوزه مسایل فرهنگی و جهت دهی به مسایل علمی و فرهنگی دانشگاه است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران که هنوز نهادهای انقلابی تشکیل نشده و دانشگاه‌ها درگیر نابسامانی علمی و فرهنگی بودند، جهاد دانشگاهی نهادی بود که توانست این مسئله را سمت و سو دهد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با تاکید بر این‌که نهادهایی چون جهاددانشگاهی کماکان بر وظیفه‌ی انقلابی خود باقی مانده و در همان مسیر اصلی خود حرکت می‌کنند، یادآور شد: این‌گونه نهادها اگر تبدیل به یک نهاد معمولی و دولتی رایج شوند کارایی خود را از دست خواهند داد.

دکتر قالیچی با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز نیز گفت: این مرکز از جمله مراکز موفق بوده و همانگونه که دانشگاه‌های بزرگ نواقصی دارند، این مرکز هم ممکن است نواقصی داشته باشد که باید درصدد رفعشان برآییم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی، ضمن ابراز رضایت از فعالیت‌های مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز بیان کرد: روح جهاددانشگاهی در این مرکز جاری و ساری شود تا با حرکت انقلابی، با اقدامات صحیح و با رعایت چارچوب‌های آموزشی بتواند نقش خود را برای حل مشکلاتی که بعضا در حوزه‌ی اشتغال در جامعه وجود دارد، ایفا کند.

 


نظر شما :