۴۰ سالگی انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۷۸

رییس جهاددانشگاهی همدان: حرکت و تصمیم گیری در بستر روحیه جهادی می تواند گره گشای مشکلات باشد

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۳ کد : ۱۵۶۱ عمومی تاپ خبر
اسدی اظهار کرد: حرکت و تصمیم گیری براساس علم و دانش در بستر روحیه جهادی می تواند گره گشای مشکلات در موضوعات مختلف، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی باشد و با این ویژگی هست که کشور می تواند در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.
رییس جهاددانشگاهی همدان: حرکت و تصمیم گیری در بستر روحیه جهادی می تواند گره گشای مشکلات باشد

رییس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: تعداد افراد ثبت‌نام‌کننده در بانک خون بندناف رویان استان نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته است و تا امروز 2 هزار نفر از مردم همدان در این بانک عضو شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، ضمن تبریک این روز به جهادگردان خاطرنشان کرد: در جهاددانشگاهی تلاش می‌کنیم در مسیر اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی گام برداریم.
وی با اشاره به این که مسوولان ارشد نظام نگاهی ویژه به جهاددانشگاهی دارند، افزود: جهاددانشگاهی در بسیاری از حوزه‌های فرهنگی و آموزشی توانسته بدون اتکا به منابع دولتی و با حفظ اصول خدمات ارزنده‌ای ارایه دهد.
وی گفت: حرکت و تصمیم گیری براساس علم و دانش در بستر روحیه جهادی می تواند گره گشای مشکلات در موضوعات مختلف، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی باشد و با این ویژگی هست که کشور می تواند در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.
وی افزود: اگر نظام جمهوری اسلامی در طول چهل سال توانسته در برهه های مختلف بر مسایل و مشکلات فائق بیاید حرکت بر مبنای همین ویژگی بوده است.
رییس جهاددانشگاهی همدان گفت: جهاددانشگاهی مصداق بارز علم جهادی و جهاد علمی بوده و از ابتدای تاسیس تاکنون توانسته منشا دستاوردهای ارزشمندی در حوزه های مختلف گردد و مورد توجه مسئولان ارشد نظام و مردم باشد.
اسدی برگزاری گردهمایی معاونان فرهنگی جهاددانشگاهی را در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری در حوزه‌های مختلف استان عنوان و بیان کرد: ۱۷ دوره جشنواره پایان‌نامه‌های دانشجویی در تهران برگزار می‌شد که امسال برای نخستین‌بار، میزبانی این مسابقات به استان واگذار شد که از این قابلیت برای معرفی جاذبه‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های همدان بهره گرفتیم.
وی به برگزاری اردوی منطقه‌ای طریق جاوید با شرکت دانشجویان 6 استان لرستان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، قزوین و همدان اشاره کرد و گفت: این اردو با حضور 300 دانشجو و در راستای آشنایی جوانان با آراء و اندیشه‌های امام‌خمینی(ره) برگزار شد که این برنامه با برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های متنوع با بازخورد بسیار مناسبی در بین دانشجویان همراه بود.
رییس جهاددانشگاهی همدان با بیان این که اگر نظام جمهوری اسلامی بخواهد در مسیر درستی حرکت کند، همه ما وظیفه داریم اندیشه‌های امام(ره) را برای فرهیختگان و دانشجویان تبیین کنیم، ادامه داد: سایر ارگان‌ها نیز باید این اصل را شاخص اساسی کار خود قرار دهند.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره این که فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها به وجود بیاید، یادآور شد: در راستای منویات مقام معظم رهبری جهاددانشگاهی طرح مناظره دانشجویی را در سطح دانشگاه‌های استان برگزار کرد که بازخورد بسیار مثبتی داشت.
اسدی، دانشجویان را سکان‌داران بخش‌های اجرایی جامعه در آینده خواند و تاکید کرد: دانشجویان باید از کم و کیف مسایل روز با خبر باشند به طوری که طرح مناظره دانشجویی نقش به سزایی در مطالبه گری، اعتماد به نفس و هم چنین افزایش آگاهی آن ها دارد.
وی با بیان این که دو خبرگزاری‌ ایسنا و ایکنا بستر بسیار مناسبی برای انعکاس اخبار و رویدادها فراهم آورده است، گفت: خبرگزاری ایسنا جناحی نیست و دانشجویان کم‌توقع و پرانرژی در آن فعالیت می‌کنند و برای حضور در عرصه های مختلف جامعه آماده می‌شوند.
رییس جهاددانشگاهی همدان با بیان این که دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا یک بستر مناسب و کارگاه آموزشی برای دانشجویان هستند، افزود: در خبرگزاری ایسنا بیش از در حدود شش هزار خبر، گزارش خبری و گزارش تصویری از رویدادهای استان در سال گذشته منتشر شده است.
وی در ادامه به فعالیت‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) به عنوان مجموعه مورد اعتماد مسوولان اشاره و اظهار کرد: این مرکز بدون جریان‌سازی و با دقت بالا در زمینه‌های مورد نیاز، خواسته مردم را به گوش مسوولان رسانده و آنان را برای برنامه‌ریزی‌های بهتر یاری می‌کند.‎  
اسدی با بیان این که مرکز افکارسنجی نتایج را با ضریب اطمینان زیاد پیش‌بینی می‌کند، عنوان کرد: طی سال گذشته 20 طرح نظرسنجی در سطح استان در این مرکز انجام شده است.     
وی با اشاره به به فعالیت‌های معاونت پژوهشی، درباره مرکز تخصصی سفال و سرامیک این مجموعه اظهار کرد: این مرکز با هدف ارتقای صنعت سفال استان در بُعد کمی و کیفی راه‌اندازی شده است تا در نهایت با ارایه محصولی با کیفیت، توانایی رقابت با سایر محصولات خارجی را داشته باشد.
اسدی افزود: یکی از مراکز فعال زیرمجموعه جهاددانشگاهی مرکز تجمیع و تولید محتوای الکترونیکی است و هدف آن تجمیع و تولید برنامه های بومی برای بهره برداری در فضای مجازی است.
وی با اشاره به اینکه تعداد افراد ثبت‌نام‌کننده در بانک خون بندناف رویان در استان نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته است، گفت: تا امروز 2 هزار نفر از مردم همدان در این بانک عضو شده‌اند.
اسدی با بیان اینکه در سال گذشته 25 هزار نفر از مردم همدان از خدمات تخصصی آزمایشگاه تشخیص طبی استفاده کردند، ادامه داد: مرکز طب‌کار نیز وظیفه صدور کارت سلامت شغلی برای رانندگان بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای، کارمندان، صنعت و ... را برعهده دارد.   
وی درباره فعالیت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی نیز گفت: مرکز آموزش عالی جهاددانشگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرد و رویکرد کلیه رشته‌ها فنی‌ومهندسی است و با پیگیری‌های انجام شده معماری و کارشناسی‌ارشد عمران با گرایش سازه برای نخستین‌بار مجوز گرفته‌اند.
رییس جهاددانشگاهی همدان بیان کرد: اجرای طرح بی‌زباله با شعار «از خودمان شروع کنیم» در 36 مدرسه، برگزاری مسابقه پژوهشی در حوزه طرح بی‌زباله برای معلمان، اجرای مشاور استانی طرح نجات آب ویژه دانش‌آموزان به منظور فرهنگسازی در استفاده بهینه و درست از آب و شرکت 64 هزار دانش‌آموز در این طرح و برگزاری دوره‌های تخصصی و عمومی در بخش‌های مختلف از خدمات ارائه شده معاونت آموزشی جهاددانشگاهی در سال گذشته است.
وی با تاکید بر این که در تلاش هستیم تا فعالیت‌های جهاددانشگاهی را در سراسر استان گسترش دهیم، یادآور شد: در تعاملات و رایزنی‌های انجام شده توانستیم مرکزی را در ملایر راه‌اندازی کرده و برای 5 نفر شغل ایجاد کنیم، روندی که امیدواریم در دیگر شهرستان‌های استان به ویژه نهاوند نیز محقق شود.

 


نظر شما :