۴۰ انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۷۷

رییس جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران عنوان کرد: اثر‌گذاری و پیشرو بودن ویژگی‌ جهاددانشگاهی

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۱ کد : ۱۵۶۰ عمومی تاپ خبر
دکتر طبایی رییس جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران اثرگذاری و پیشرو بودن در فعالیت‌های علمی و فرهنگی کشور را مهمترین ویژگی جهاد دانشگاهی خواند.
رییس جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران عنوان کرد:  اثر‌گذاری و پیشرو بودن ویژگی‌ جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا، سیدمهدی طبایی رییس جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با اشاره به سی و هشتمین سالگرد تأسیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه مجموعه جهاددانشگاهی می‌تواند با پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه خود در حوزه‌های مختلف اثرگذار باشد اظهار کرد: این مجموعه علاوه بر آن می‌تواند پیشرو و خط شکن بوده و دستاوردهای مهمی را برای پیشبرد اهداف متعالی کشور تولید کند.

 وی افزود: در این راستا جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران فعالیت‌های شاخص و متنوعی را در حوزه‌های مختلف و با توجه به ماموریت، چشم انداز و برنامه‌های عملیاتی خود به انجام رسانده که مهمترین آنها فعالیت در حوزه‌های فناورانه و حوزه های پژوهشی است.

 دکترطبایی اظهار کرد: تاسیس پژوهشکده زخم و ترمیم بافت، ثبت دو ژن در حوزه ترمیم و برگزاری موفق کنگره‌های بین المللی زخم و ترمیم بافت از جمله دستاوردهای پژوهشی بوده است.

 رئیس جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با اشاره اختتام ۱۱ طرح تحقیقاتی در زمینه‌های فتوداینامیک تراپی، لیزر، سلول های بنیادی اپتوژنتیک در یک‌سال اخیر عنوان کرد: درمان زخم از جمله دستاوردهای مهم حوزه پژوهش و فن‌آوری این واحد بوده است.

 وی یادآور شد: راه اندازی مرکز آمبولانس، راه اندازی مرکز درمان در منزل، توسعه و فعالیت‌های مرکز فوق تخصصی درمان واریس، تکمیل فرآیند اخذ موافقت قطعی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی، تعامل سازنده با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جهت گسترش فعالیت‌های پژوهشکده زخم و ترمیم بافت (یارا) از دیگر اقدامات مهم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران بوده است.

دکتر طبایی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، در حوزه فرهنگی نیز ماموریت‌های مهمی را برای بستر سازی مناسب فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان انجام داده است، به تشریح برخی از فعالیت‌های این واحد جهاد دانشگاهی پرداخت و اظهار کرد: کانون علمی فرهنگی انتظار موعود، کانون قرآن و عترت، کانون خبرنگاری، کانون گردشگری و کوهنوردی، کانون مطالعات فرهنگی و اجتماعی، کانون ادبی و هنری سها، کانون خیریه روزهای مهربانی، کانون آموزش و پژوهش و کانون اردوهای جهادی از جمله کانون های فعال در حوزه معاونت فرهنگی هستند.

 وی افزود: کانون مطالعات سلامت، کانون شهدا و ایثارگران و کانون هلال احمر جزء کانون‌های جدید معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران است که ۳۹۰ دانشجو در آن عضویت دارند، این کانون ها به نوعی بسترسازی مناسبی برای بیش از ۱۰۰ دانشجو است که به عنوان همکار افتخاری در حوزه معاونت فرهنگی حضور دارند و از آن می توان به عنوان مزیت عمده جهاد دانشگاهی که یک نهاد عمومی غیردولتی است، یاد کرد.

 دکترطبایی در مورد فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران گفت: حوزه آموزش این واحد با رویکرد تخصص گرایی و مهارت آموزی در سال‌های اخیر رشد و ارتقای مناسبی داشته است و توانسته فعالیت‌های اثرگذار و متناسب با نیاز جامعه دانشگاهی و حوزه‌های کاری مرتبط با آن را ایجاد کند.

وی ادامه داد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب آموزشی مانند راه اندازی یک مرکز مستقل آموزش تخصصی کوتاه مدت دندان پزشکی به عنوان اولین مرکز آموزش تخصصی در این حوزه، طراحی دوره بهداشت دهان و دندان و ارتقاء و بهبود تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مراکز، راه اندازی سیستم LMS که یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیک است از جمله دیگر فعالیت‌های آموزشی جهاد علوم پزشکی تهران بوده است.

رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مطرح کرد: آموزش ۴۵۰ نفر از مراقبان و رابطان بهداشت مدارس شهر تهران در حوزه آموزش بهداشت دهان و دندان نیز از جمله فعالیت‌هایی است که جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برای آموزش و پرورش به صورت داوطلبانه و رایگان در سال گذشته انجام داده است.


نظر شما :