۴۰ سالگی انقلاب اسلامی _جهاددانشگاهی رویش کارآیی و وفاداری/۱۷۲

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قم: توان علمی و پژوهشی جهاد دانشگاهی ظرفیتی مهم در رفع مشکلات اقتصادی کشور است

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۷ کد : ۱۵۴۱ عمومی تاپ خبر
سید حسن رضوی رییس سازمان برنامه و بودجه استان قم گفت: توان علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی و نخبگان آن، ظرفیتی مهم در رفع مشکلات اقتصادی است.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان قم:  توان علمی و پژوهشی جهاد دانشگاهی ظرفیتی مهم در رفع مشکلات اقتصادی کشور است

 

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی  استان قم سید حسن رضوی با تبریک سالروز تاسیس جهاددانشگاهی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی و اثرگذار و فعال در عرصه های مختلف است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: این نهاد انقلابی در طول سالهای گذشته تا کنون در بسیاری از برنامه های راهبردی در راستای رفع مشکلات موثر بوده است.

وی تصریح کرد: امروز یکی از دغدغه های جدی، مشکلات اقتصادی است که در این رابطه بهره گیری از ظرفیت های علمی می تواند بخش زیادی از مشکلات را رفع کند.

رضوی بیان کرد: توان علمی و پژوهشی جهاد دانشگاهی و نخبگان آن، ظرفیتی مهم در رفع مشکلات اقتصادی است. اقتصاد یک علم است و باید از ظرفیت های علمی و فناوری برای گشایش گرفتاری های اقتصادی بهره برد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قم قم یادآور شد: جهاد دادنشگاهی می تواند علاوه بر بنیه های علمی و پژوهشی، از تجربیات گذشته کشور و سایر کشورهایی که رکود و تورم و کاهش ارزش ملی و تحریم را تجربه کرده اند استفاده کند.

وی گفت:جهاد دانشگاهی یک مرکز علمی و پژوهشی است و از این زاویه به مسئولین کمک فراوانی می کند تا تجارب را با شرایط فعلی تطبیق دهند و با پیشنهاداتی اثرگذار، راهگشای برون رفت از مشکلات اقتصادی باشد.

رضوی عنوان کرد: مهم ترین مشکلات و معضلات قم احصاء شده است و امروز رفع بحران ها و معضلات اقتصادی و آسیب های اجتماعی هر یک به توان فکری صاحب نظران و کارشناسان و متخصصان در جهاد دانشگاهی نیاز دارد.

وی بیان کرد: در توسعه زیرساختها و جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید به ایده ها و خلاقیت جوانان در جهاد دانشگاهی نیاز داریم.

 


نظر شما :