در راستای توسعه همکاری های دو طرف صورت گرفت؛

نشست مشترک مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با رییس جهاددانشگاهی استان

۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۵۱۰۶ عمومی
​​​​​​​در راستای توسعه همکاری های متقابل مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با رییس جهاددانشگاهی استان دیدار و گفت و گو کرد.
نشست مشترک مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با رییس جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی واحد، دکتر نادر نانبخش در این دیدار که 24 دی ماه در محل سالن جلسات حوزه ریاست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد اظهار کرد: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی چشم انداز روشنی در ارتقای علمی  جامعه دارد.

وی اظهار کرد: فعالیت های جهاددانشگاهی اگر به صورت کانالیزه در جهت ارتقای علمی کشور باشد که منجربه به بازده کاری، دانش افزایی و افزایش ثروت ملی شود بسیار موثر خواهد بود که با توجه به دستاوردهای جهاددانشگاهی تاکنون در این راستا موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به توفیقات این نهاد انقلابی می توان به جرات گفت که جهاددانشگاهی، پاسخگوی خوبی به تمام نیازهای جامعه در حوزه علمی و پژوهشی بوده است.

دکتر نانبخش با بیان این که جهاددانشگاهی عمدتا با هدف کمک به رونق و توسعه علمی کشوربا بهره گیری از توان نیروی دانشگاهی ایجاد شده است، اظهار کرد:ارتقای علمی و کمک به رفع مشکلات جامعه مستلزم وجود ابزار کافی ، دانش و افراد متعهد به تفکر جهادگونه است تا به واسطه این سه عنصر چشم انداز روشنی ایجاد شود.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی تحقق چشم انداز روشن را مستلزم تامین پیش نیازها دانست و گفت: اهداف متعالی جهاددانشگاهی توام با بهره گیری از نیروهای جوان متعهد و متخصص است که توانسته جهاددانشگاهی را به نهادی ارزش آفرین علمی در حوزه  تبدیل علم به ثروت نماید که در این راستا می توان برای تامین رفاه و سلامت اجتماعی از طریق رفع نیازهای جامعه موفق تر عمل کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر امین رستم زاده با تشریح فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف علمی، پزشکی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی اظهار کرد: جهاددانشگاهی اذربایجان غربی با شناسایی نیازهای رفع نشده و مورد مطالبه مردم بر حسب رسالت اجتماعی خود ورود تخصصی دارد وگامهای ارزشمندی را خصوصا در حوزه سلامت انجام می دهد.

وی ادامه داد: نمونه بارز این مسوولیت اجتماعی ورود به عرصه درمان بیماران دیابتی و ترمیم زخم پای بیماران دیابتی و افتتاح و راه اندازی درمانگاه دیابت و ترمیم زخم جهاد دانشگاهی در استان است که بر خلاف درمانگاه های غیردولتی و سوبسید دار هیچ گونه هدف انتفاعی را دنبال نمی کند.

رستم زاده افزود: در دور جدید فعالیت های این نهاد از آغاز سال جاری تا کنون هزهران نفر از مردم استان از خدمات تخصصی این مرکز در حوزه های پزشکی، غربالگری- ترمیم زخم- مشاوره و آموزش و پیشگیری بهره مند شده اند که با ارایه خدمات پانسمان زخم پای دیابتی در استان و مراجعه بیماران تا کنون از قطع عضو ۲۵۰ نفر از بیماران دیابتی جلوگیری به عمل آمده است.

وی افزود: ارایه تخفیفات دوره ای و مناسبتی در ایام خاص از 30 تا 50 درصد، ارایه خدمات کنترل  تشخیص تا درمان دیابت، ارایه خدمات تخصصی ترمیم زخم بیماران دیابتی با روش های نوین و پیشرفته بروز، استفاده از پزشکان متخصص و متعهد در درمانگاه، استفاده از کادر متعهد و مجرب  زخم کار و دارای مدرک زخم کاری در این مرکز برای ترمیم زخم های دیابتی- زخم بستر و زخم های ناشی از سوختگی و جراحی، برگزاری کارگاه و همایش های آموزشی برای افراد دیابتی، برگزاری کنگره اموزشی  و دوره های زخم کاری توسط این مرکز انجام شده است.

دکتر رستم زاده ورود به مطالعات حوزه تخصصی دارویی خصوصا مبتنی بر متابولیت ها و گیاهان دارویی با اتکا به گروههای تخصصی و ظرفیت های گیاهی منطقه را از دیگر حوزه های کاری پژوهشی این نهاد و بکر جامعه از طریق گروههای تخصصی پژوهشی واحد ذکر و خاطرنشان کرد: طراحی و تدوین مطالعه یک طرح تحقیقاتی در حوزه درمان سرطان بعنوان یک طرح فناورانه ملی که منجر به خروجی و تولید یک محصول استراتژیک می شود از جمله برنامه های آتی و ملی این واحد است که از طریق دفتر مرکزی واحد در حال پیگیری کانال برای جذب اعتبار  ملی انجام این مطالعه ارزشمند و بی بدیل در حوزه سلامت مردم و جامعه هستیم.

رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در خاتمه گفت: این نهاد آمادگی انجام طرح های پیشگیرانه آموزشی و پژوهشی، فرهنگی و ارتقاء مهارت و توانمندی برای همکاران وجامعه هدف در حوزه مرتبط سلامت و بیمه در حوزه درون سازمانی و برون سازمانی برای آن اداره کل را دارد.


نظر شما :