سردار سلیمانی از نگاه روسای جهاددانشگاهی

۱۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ کد : ۱۵۰۰۲ عمومی
سردار سلیمانی شخصی بود که هیچگاه پشت میز دیده نشد و همیشه در جبهه ها و بیابان های برون مرزی برای حفظ کشور و تامین امنیت منطقه در حال مبارزه و مجاهدت بود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، 

 

 

رییس جهاددانشگاهی استان بوشهر:

سردار سلیمانی هیچگاه پشت میز دیده نشد

علی احمدی زاده با تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: واقعا ایران یک در گرانبها و یکی از ستون های خود را از دست داد، هرچه از شهید سلیمانی بگوییم کم است. گفتن از ایشان سخت است و از دست دادن ایشان باورنکردنی.

وی ضمن محکوم خواندن اقدام تروریستی ارتش آمریکا، افزود: سردار سلیمانی شخصی بود که هیچگاه پشت میز دیده نشد و همیشه در جبهه ها و بیابان های برون مرزی برای حفظ کشور و نظام و تامین امنیت و آرامش مردم منطقه در حال مبارزه و مجاهدت بود.

این مسئول تصریح کرد: حضور میلیونی مردم ولایتمدار در مراسم تشییع و بزرگداشت شهید سپهبد سلیمانی در خوزستان، قم، تهران، کرمان و سایر استان ها و شهرهای کشور ایران و همچنین ابراز همدردی مسلمانان جهان مایه افتخار جهان اسلام است، جمعیت بی نظیری که تنها به دلیل وحدت و عشق و علاقه به نظام و به خونخواهی سردار دل‌ها جمع شده‌اند.

رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر با بیان اینکه روح مطهر حاج قاسم سلیمانی در آغوش ارواح طیبه شهدا آرام می گیرد، خاطرنشان کرد: هرچه داریم از ایشان و رشادت های شهدای امنیت است که لازم است قدردان این ازخودگذشتگی و ایثار باشیم و ان شالله بتوانیم راه ایشان را ادامه داده و به تاسی از این سردار بزرگ و پرافتخار در مسیر حق و حقیقت گام برداریم.

احمدی زاده با اشاره به پیام رهبری و ادامه راه جبهه مقاومت ادامه داد: حاج قاسم کوه به کوه و بیابان به بیابان و کشور به کشور به دنبال شهادت بود تا عاقبت صبح آدینه و در پی اقدام ناجوانمردانه ترور توسط نیروهای ارتش آمریکا به لقاءا... و سیدالشهدا پیوست و آسمانی شد.

وی تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی عزیز خط بطلانی بر استعمار و گردنکشی ها و پایان تجاوزات استکبار جهانی در سطح منطقه خواهد بود. با اتکال به حق تعالی و رهنمون های مقام معظم رهبری راه مقاومت ادامه دارد و تمام مسلمانان جهان به خونخواهی این چهره بین المللی مقاومت برمی خیزند.

 

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی:

خون سردار شهید سلیمانی وحدت آفرین است

جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی استان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)، در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت که 19 دی ماه در جهاددانشگاهی استان برگزار شد، گفت: شهادت حرکت است و مرگ تسلیم.

وی افزود: مرگ پایان طبیعی حیات هر موجود زنده ای است؛ ولی شهادت یک نعمت نادر و کمیاب است، که رایگان به دست نمی آید.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از نشانه های برجسته و بزرگ در راه تکامل انسان مانند: عشق، وفاداری، ایثار، فداکاری، و دیگر مواردی که انسان را از محیط مادی خود متمایز می کند؛ شهادت است، شهادت یعنی گواهی دادن و شاهد بودن.

 صادقی، شهادت را مرگ در راه ارزش ها عنوان کرد و ادامه داد: شهید زیباترین زخم بر پیکره هستی است و شهادت زیباترین غزلی است که از لب های سرخ حقیقت می تراود.

وی با اشاره به اینکه حدود 10 آیه از قرآن به صورت صریح درباره کسانی است که در راه خدا کشته شده اند، گفت: زنده بودن، رزق و روزی داشتن، آمرزش گناهان، ضایع نشدن عمل، خوشحالی شهید و وارد شدن در رحمت الهی از وعده های خداوند به شهدا است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اشاره ای به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی داشت و یادآور شد: حاج قاسم هم شجاع بود و هم اهل تدبیر، برای انجام کارهایش منطق داشت، سخنش اثرگذار بود، شجاعت و تدبیر را برای خدا خرج می کرد، هم جنگاوری مسلط بود و هم به شدت مراقب حدود شرعی و الهی، به دهان خطر می رفت اما مراقب جان دیگران بود، اهل حزب و جناح خاصی نبود، به شدت انقلابی و پایبند به خط نورانی و مبارک امام بود و به این نتیجه رسیده بود که با شهادتش خدمت بزرگتری می کند.


نظر شما :