کتاب «سوخت و احتراق» روانه بازار نشر شد

۱۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۴۹۶۸ فرهنگی
کتاب «سوخت و احتراق» در شش فصل و ۲۱۸ صفحه توسط جهاددانشگاهی واحد اصفهان منتشر شد.
کتاب «سوخت و احتراق» روانه بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، کتاب "سوخت و احتراق" به تالیف و ترجمه دکتر مرتضی بیاره دانشیار دانشگاه شهرکرد و مهندس سعید ادیب رسیده و در شش فصل و 218 صفحه روانه بازار نشر شد.

در مقدمه این کتاب آمده است "سوخت‌ها و اکسید کننده‌ها دو جزء اصلی یک فرایند احتراقی هستند. سوخت‌ها به عنوان موادی شناخته می‌شوند که وقتی با یک اکسید کننده واکنش شیمیایی انجام می‌دهند، گرما را آزاد می‌کنند. اگر یک سوخت، ارزان و فراوان و سازگار با قوانین و مقررات محیط زیست باشد، کاربردهای عملی آن بیشتر است. بیشتر سوخت‌هایی که امروزه در سیستم‌های احتراقی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از منابع فسیلی تجدیدناپذیر به دست می‌آیند. به دلیل مثبت بودن مقدار خالص انتشار گاز دی اکسید کربن، استفاده از این سوخت‌های فسیلی موجب گرم شدن کره زمین می‌شود. سوخت‌های به دست آمده از زیست توده‌ها یا دیگر منابع تجدید پذیر می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای سوخت - های فسیلی باشند. این سوخت‌ها در حال حاضر موضوع تحقیقات بسیاری از پژوهشگران هستند. این بخش از کتاب، مقدمه‌ای است کوتاه بر واژگانی که سوخت‌های رایج در فرایند احتراق را توصیف می‌کنند."

این کتاب با شمارگان 150 و در شش فصل منتشر شده است.

علاقه مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر، سفارش و تهیه کتاب با شماره 031-36680062 تماس حاصل یا به فروشگاه کتاب جهاددانشگاهی واحد اصفهان واقع در بلوار دانشگاه مراجعه کنند.


نظر شما :