همایش دانش‌آموزی «فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع آب» در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۸ کد : ۱۳۶۶۹ پژوهشی
همایش دانش‌آموزی فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع آب در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان به همت دبیرخانه دائمی فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی استان برگزار شد.
همایش دانش‌آموزی «فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع آب» در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، همایش دانش‌آموزی فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع آب 9 آذرماه با حضور گروه‌های فعال اجتماعی سازمان دانش آموزی استان برگزار شد.

این همایش در محل مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان و با حضور مدیران و مسئولان جهاددانشگاهی استان، آب منطقه‌ای و سازمان دانش آموزی استان انجام شد.

مسوول دبیرخانه دائمی فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در این همایش ضمن تبیین اهداف طرح این طرح اظهار داشت: سه محور مهم شامل چاه های آب غیر مجاز، اضافه برداشت از چاه های آب مجاز و نصب کنتور هوشمند برای چاه های آب در این طرح اجرایی می شود.

محسن شه بخش با بیان اینکه 95 درصد آبهای زیرزمینی استان در بخش کشاورزی مصرف می شود،  افزود: با فرهنگ سازی در راستای اضافه برداشت نکردن آب از چاه های مجاز می توانیم آب شرب شهری این استان را تامین کنیم و مشکلات کم آب و بی آبی در بخش آب شرب شهری استان را مرتفع سازیم.

وی با اشاره به اینکه شما دانش آموزان و فعالان اجتماعی می توانید به عنوان سفیران آب در محیط مدارس، خانواده و اجتماع باشید، تصریح کرد: شما نیز در راستای مصرف بهینه آب در بخش های خانگی و کشاورزی می توانید همیار این طرح بوده و از این ماده حیات بخش صیانت کنید و آن را برای آیندگان نیز حفظ نمایید.

در همایش دانش‌آموزی فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع آب ، دانش آموزان با اهداف و ابعاد طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و روش های استفاده بهینه از آب آشنا شدند و به عنوان سفیران آب در مدارس، خانواده و جامعه به فرهنگ سازی اهداف این طرح و مصرف درست و بهینه آب خواهند پرداخت


( ۱ )

نظر شما :