آیت الله علوی گرگانی:

خدمات جهاددانشگاهی برای کشور راهگشا است

۱۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۲۸۳۶ عمومی تاپ خبر
آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: خدمات جهاد دانشگاهی می‌تواند برای مردم و کشور راهگشا باشد و در این راه تلاش‌های جهادگران قابل تقدیر است.
خدمات جهاددانشگاهی برای کشور راهگشا است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قم، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار رییس جهاددانشگاهی قم و اعضای ستاد برگزاری دومین جشنواره ملی مهدویت عنوان کرد: اهل بیت‌(ع) همواره مردم را به کسب علم ترغیب می‌کنند و علم را به نور تشبیه کرده‌اند که هرجا علم وجود داشته باشد، ظلمت و گمراهی را دور می‌کند؛ انسان زمانی که به این دنیا می‌آید هیچ چیز نمی‌داند و ذهن او از همه چیز خالی است.

این مرجع تقلید شیعه بیان کرد: خداوند به انسان ابزار کسب علم عنایت کرده است؛ چشم، گوش و دل ابزاری انسان برای کسب علم است و این سه ابزار باید با یکدیگر باشند تا اثربخش شوند.

وی ادامه داد: اگر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در راستای خواست خداوند و رضایت او باشد، خداوند با شما همراه خواهد بود و یاری خواهد کرد؛ رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر استفاده از ظرفیت جوانان دارد و باید از استعداد این جوانان نخبه استفاده شود.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: لازم است که جوانان در جهاد دانشگاهی جذب و ایده‌ها و فکرها در کنار یکدیگر جمع شوند تا بهترین فعالیت‌ها و اقدامات را از این نهاد مقدس شاهد باشیم، در این صورت جمهوری اسلامی ایران در جهان نمونه خواهد شد و دنیا به دنبال علم جوانان ایرانی خواهد بود.

وی اضافه کرد: باید بدانیم که تمام فعالیت‌ها باید بر اساس باور به مهدویت باشد تا زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت باشیم، لازم است تمام فعالیت‌های خود را بر مبنای اصل مهدویت قرار دهیم.


نظر شما :