رییس جهاددانشگاهی سمنان تشریح کرد:

افزایش آگاهی دانش‌آموزان درباره‌ی بحران کم‌آبی با اجرای طرح ملی «داناب»

۱۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۶ کد : ۱۲۷۷۴ آموزشی
آیین اختتامیه هشتمین دوره و افتتاحیه نهمین دوره طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) با مشارکت شرکت آب منطقه‌ای سمنان، اداره کل آموزش‌وپرورش استان به‌عنوان کارفرما و جهاددانشگاهی استان سمنان به‌عنوان مشاور طرح در مدارس این استان برگزار شد.
افزایش آگاهی دانش‌آموزان درباره‌ی بحران کم‌آبی با اجرای طرح ملی «داناب»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، آیین افتتاحیه نهمین دوره و اختتامیه هشتمین دوره طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) در مدارس استان سمنان صبح امروز با حضور معاون عمرانی استاندار سمنان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و رئیس جهاددانشگاهی استان در دبیرستان دخترانه پیامبر اعظم(ص) سمنان برگزار شد.
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در این آیین از افزایش میزان آگاهی دانش آموزان استان نسبت به مقوله‌ی کم‌آبی و بحران کمبود آب و مدیریت مصرف با اجرای طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) در سطح مدارس استان سمنان خبر داد و گفت: هم‌زمان با آغاز این طرح در نهمین سال متوالی میزان آگاهی دانش آموزان به مقوله مدیریت مصرف و مصرف بهینه آب، 12.8 درصد افزایش پیدا کرده است.
حسن رهایی ادامه داد: طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) در نهمین سال اجرای آن، با مشارکت بالغ‌بر 9 هزار و 500 دانش‌آموز دوره اول متوسطه و در 60 مدرسه و 350 کلاس درسی منطقه آبی شهرستان‌های سمنان و میامی به‌صورت پایلوت در سال تحصیلی جاری برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: جهاددانشگاهی در اجرای این طرح به طراحی و تدوین شبکه برنامه با استفاده از ابزار پژوهشی و آموزشی، اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای و تلاش در جریانسازی و تبیین مصرف بهینه منابع آبی در بین دانش آموزان توجه ویژه دارد که در این راستا با توجه به سابقه اجرای 9 دوره این طرح، اثربخشی این طرح نیاز به استمرار در اجرا و مشارکت ذینفعان دارد که در این خصوص نیازمند تکمیل زنجیره فرهنگ‌سازی و آموزش در حوزه آب و ابعاد مختلف آن داریم.
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان خاطرنشان کرد: ما در این طرح ضمن برگزاری پیش‌آزمون و سنجش میزان شناخت دانش آموزان در مقوله مصرف بهینه آب، میزان آگاهی آنان در پایان طرح موردسنجش قرار می‌گیرد که پایان هشتمین سال اجرای این طرح، میزان آگاهی دانش آموزان 12.8 درصد افزایش پیدا کرده است که با توجه به استانداردهای مربوطه، این میزان افزایش آگاهی قابل‌توجه و ارزشمند است.
گفتنی است در هشت دوره قبلی طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب در سطح مدارس استان سمنان بالغ‌بر 27 هزار دانش‌آموز مشارکت داشتند و نهمین دوره این طرح با مشارکت 9 هزار و 500 دانش‌آموز شهرستان‌های سمنان و میامی اجرا خواهد شد.
در پایان این مراسم نیز از آثار برگزیده دانش‌آموزان با موضوع مصرف بهینه آب تجلیل شد.

 


نظر شما :