رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد:

برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی دریای خاک در استان

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۶ کد : ۱۲۷۳۸ فرهنگی
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی دریای خاک برای دانشجویان علاقه مند به طبیعت را با گردشگاه‌های کویر مرکزی ایران خبر داد.
برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی دریای خاک در استان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حسین یوسفی با بیان این مطلب افزود: ایران علاوه بر میراث غنی فرهنگی، به لحاظ طبیعی نیز دارای پدیده‌های جذاب، متنوع و بی‌نظیری از جمله کویر، بیابان، کوه، دریا و دشت‌های دل‌انگیز می‌باشد که سفرهای دانشجویان به این مناطق می‌تواند منشأ اثرات مثبت فراوانی برای آنها باشد.

وی تصریح کرد:  سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در نظر دارد تا با توجه به استقبال قابل توجه دانشجویان از دوره‌های گذشته طرح «دریای خاک» در اسفند 93 در بازدید از کویر فدیشه نیشابور و 4 سال گذشته در بازدید از کویر مصر، با برگزاری مجدد اردویی فرهنگی تفریحی، دانشجویان علاقه مند به طبیعت را با گردشگاه‌های کویر مرکزی آشنا نماید.

یوسفی هدف از برگزاری این طرح را آشنایی دانشجویان علاقه‌مند به محیط زیست و طبیعت کویر مرکزی ایران در قالب اردویی تفریحی دانست و تصریح کرد:  با توجه به سطح کم امکانات مناطق کویری، شرکت در این طرح به افرادی پیشنهاد می‌شود که توان تحمل سختی مسیر در رفت و آمد و اسکان صحرایی را داشته باشند.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه  مقصد اردو کویر مرکزی ایران در مرز استان‌های سمنان و اصفهان و روستای کویری مصر خواهد بود، اظهار کرد: روستای مصر در 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق و در 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد.

 یوسفی با تاکید بر اینکه  این اردو برای خانم‌ها و آقایان در دو گروه مجزا طبق زمانبندی تعیین شده برگزار خواهد شد، ادامه داد: خانم ها ۲۸ آبان ماه و آقایان از ۵ آذرماه به این اردو اعزام خواهند شد.

وی افزود:  برنامه های متمرکز اردو شامل مراسم آتشونی، رصد شبانه، رمل نوردی گروهی و ... برای کلیه شرکت کنندگان به صورت رایگان خواهد بود.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: هزینه ثبت‌نام در این اردو برای هریک از شرکت‌کنندگان 1.800.000 ریال می‌باشد که متقاضیان شرکت در اردو می‌بایست پس از مطالعه توضیحات اولیه، به صورت آنلاین آنرا پرداخت نمایند.

وی عنوان کرد: جهت آشنایی بیشتر دانشجویان شرکت کننده در اردو با جاذبه‌های گردشگری کویر و همچنین قواعد اولیه و قوانین شرکت در اردو، کارگاهی آموزشی و جلسه ای توجیهی در روز پنجشنبه 23 آبان از ساعت 16 تا 18 برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد و حضور در این جلسه برای کلیه ثبت‌نام کنندگان الزامی است.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: علاقمندان به این اردو می‌توانند  با سازمان دانشجویان به شماره 05131997333 تماس حاصل نمایید.

 

 


( ۱ )

نظر شما :