نماینده سازمان خواربار و کشاروزی ملل متحد در ایران:

جهاددانشگاهی در اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه گام‌های خوبی برداشته است

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹ کد : ۱۲۰۴۷ پژوهشی تاپ خبر
نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اظهار کرد: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه همچون طرح کشت گیاهان دارویی کم آب بر گام‌های خوبی برداشته است.
جهاددانشگاهی در اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه گام‌های خوبی برداشته است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، گِرولد بودکِر نماینده سازمان خواربار و کشاروزی ملل متحد در ایران  در جریان بازدید از مزرعه پایلوت کشت گیاهان دارویی کم آب بر جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اجرای موفق این طرح توسط این واحد در شهرستان نقده اظهار کرد: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه همچون طرح کشت گیاهان دارویی کم اب بر گام‌های خوبی برداشته است.

وی با اشاره به اینکه تجربیات آذربایجان غربی در بخش کشاورزی و جایگزین کردن محصولات کم آب بر به جای محصولات پر آب بر یک الگوی علمی و عملی برای سایر کشورها خواهد بود، اظهار کرد: سازمان جهانی فائو از طرح‌هایی که در جهت توسعه کشاورزی مدرن موثر هستند حمایت می‌کند.

گرود برودکر با اشاره به اینکه انتقال تجربیات و دانش بین‌المللی در اولویت کاری سازمان فائو است افزود: انتقال تجربیات و دانش بین‌المللی با هدف صرفه جویی در مصرف آب و احیای دریاچه ارومیه در اولویت کاری سازمان جهانی فائو است.

نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی با جایگزین شدن به‌جای محصولات پرآب بر هم برای کشاورز سود اقتصادی دارد هم باعث احیای دریاچه ارومیه می‌شود.

گفتنی است، جهاددانشگاهی آذربایجان غربی 4 طرح در راستای احیای دریاچه ارومیه با همکاری ستاد احیا از جمله جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه، طرح ظرفیت‌سازی در خصوص معیشت‌های جایگزین و توسعه مشاغل خانگی با تکیه‌بر آموزش زنان روستایی در روستاهای منتخب حوضه آبریز دریاچه ارومیه در دوفاز و طرح توسعه کشت گیاهان دارویی کم آب بر در حوضه دریاچه ارومیه را با موفقیت به انجام رسانده است.

 


نظر شما :