طی توافق استانداری خراسان شمالی و جهاددانشگاهی:

طرح اصلاح به نژادی دام سبک و ایجاد اشتغال پایدار روستایی در خراسان شمالی توسط جهاددانشگاهی اجرا می شود

۱۷ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۳ کد : ۱۲۰۴۴ عمومی
طی توافق جهاددانشگاهی و استانداری خراسان شمالی، طرح اصلاح به نژادی دام سبک با همکاری پژوهشکده زیست فناوری رویان و ایجاد اشتغال پایدار روستایی با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی در این استان اجرا می شود.
طرح اصلاح به نژادی دام سبک و ایجاد اشتغال پایدار روستایی در خراسان شمالی توسط جهاددانشگاهی اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، مهندس محسن رحمانی سرپرست جهاددانشگاهی استان، در این خصوص اظهار کرد: در نشستی که با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دکتر محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی، دکتر عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی و معاونین جهاددانشگاهی کشور برگزار شد، در خصوص اجرای طرح های اشتغال پایدار روستایی و اصلاح به نژادی دام سبک توافق شد.

وی افزود: بر این اساس با توجه به نیازها و ظرفیت های توسعه ای استان، زمینه های همکاری مشترک بررسی شد.

وی ادامه داد: در این راستا فعالیت ها و خدمات تخصصی جهاددانشگاهی در زمینه فعالیت های علمی دانش بنیان و فناورانه جهاددانشگاهی توسط رئیس جهاددانشگاهی کشور تشریح و آمادگی این نهاد جهت ارائه خدمات تخصصی و دانش بنیان مورد نیاز استان خراسان شمالی در حوزه های تخصصی سلامت خانواده، کشاورزی و دامپروری، گردشگری و اشتغال اعلام شد.

رحمانی گفت: استاندار خراسان شمالی نیز به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در زمینه کشاورزی و دامپروری و گردشگری به عنوان پیشران های اقتصادی استان اشاره کرد و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت خراسان شمالی در روستاها ساکن هستند بر ایجاد اشتغال پایدار روستایی با همکاری جهاددانشگاهی تاکید کرد.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی اظهار کرد: در نتیجه این نشست بر روی اجرای دو طرح اصلاح به نژادی دام سبک و ایجاد اشتغال پایدار روستایی به عنوان زمینه فعالیت های تخصصی مورد نیاز استان توافق شد.


نظر شما :