معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد:

جهاددانشگاهی؛ بستری مناسب برای رشد جوانان نخبه

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۸ کد : ۱۱۹۵۰ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
دکتر معصومه ابتکار در بازدید از پارک علم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان گفت: در مراکز رشد صنایع خلاق فرهنگی و پارک علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی ، فضای مناسبی برای رشد جوانان نخبه تدارک دیده است.
جهاددانشگاهی؛ بستری مناسب برای رشد جوانان نخبه

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان، دکترمعصومه ابتکار روز شنبه 13 مهرماه در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان،اظهار کرد: در حال حاضر معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با جهاددانشگاهی طرح مشترکی دارد که این طرح مربوط به اشتغال زنان است.

این مسئول با تشریح این طرح مشترک، ادامه داد: این طرح برای کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بخش مشاغل خانگی نوین بوده که در زنجان فعالیت خود را شروع کرده و در بحث صنایع فرهنگی خلاق نیز قطعا خانم‌ها پیشگام هستند.

وی افزود: با حمایت از پیشگامی زنان در بحث صنایع فرهنگی خلاق می‌توان زمینه مناسبی برای بانوان فراهم کرد؛ چراکه بسیاری از بانوان می‌توانند در این زمینه اقدامات خوبی انجام دهند و این بخش به لحاظ فرهنگی نیز اهمیت بالایی دارد.

دکترابتکار با اشاره به بازدید از جهاددانشگاهی واحد زنجان، تصریح کرد: در بازدیدی که از جهاددانشگاهی زنجان به عمل آمد، این نهاد در بخش پارک علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی اقدامات خوبی داشته، همچنین در مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی نیز فضای مناسبی برای جوانان تدارک دیده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تشکر از جهاددانشگاهی در ایجاد مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق، یادآور شد: در مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق زمینه مناسبی برای جوانان تحصیل‌کرده فراهم شده و علاوه ‌بر آن، جوانان در این مرکز دوره‌های مورد نیاز را می‌گذرانند و باید توجه داشت که اینگونه مراکز فرصت مناسبی برای ایجاد کسب و کار است.

وی خاطرنشان کرد: وجود اینگونه فضاها علاوه ‌بر جوانان برای خانم‌ها نیز فرصت ویژه‌ای است تا به صنایع خلاق و هنر در جهت کسب و کار توجه داشته باشند و امیدواریم که بتوان برای توسعه این فعالیت‌ها کمک‌های لازم را انجام دهیم.

 

 


نظر شما :