پیام رییس سازمان سینمایی به پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی/ کوششی که «فردا» محقق می‌کند

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۷ کد : ۱۱۹۴۴ فرهنگی
حسین انتظامی در پیامی به پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی از کوششی نوشت که می‌تواند معرف تلاش فیلمسازان نوآور در عرصه ساخت آثار فناوری و صنعتی باشد.
پیام رییس سازمان سینمایی به پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی/ کوششی که «فردا» محقق می‌کند

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد هنر، در متن پیام رییس سازمان سینمایی آمده است: «بازتاب هنرمندانه توانمندی‌ها و رویش‌های گوناگون ایران اسلامی، با وجود پشتوانه‌های فرهنگی و تمدنی آن، مستلزم نگاه حمایتی به حرکت‌های خلاقانه و نوآورانه فرهنگ‌ساز و بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های موجود در کشور است.

در این مسیر، هر تلاش صادقانه‌ای که منجر به تقویت روحیه خودباوری و هم‌افزایی ظرفیت‌های پراکنده موجود در کشور شود، شایسته تقدیر است.

جشنواره «فیلم و عکس فناوری و صنعتی فردا» به عنوان یک جشنواره موضوعی و تخصصی، کوششی است برای شناسایی و معرفی هنرمندان و فیلمسازان جوان، خلاق و نوآور و رقابت آثاری که روایتگر فن‌آوری و صنعت ایرانی هستند.

بدیهی است چشم‌انداز این رویداد اولا تمرکز بر تولید و حضور جوانان سینماگر و علاقمند به سینما را مدنظر دارد و ثانیا منجر به توجه عمیق‌تر به پیوند میان صنعت و سینما و نمایشی عملی از همراهی موثر آنان در راستای کمک به پیشرفت ایران عزیز و رونق تولید ملی می‌شود.

ضمن سپاسگزاری از تلاش‌های جهاددانشگاهی و دست اندرکاران برگزاری این رویداد سینمایی، تعالی این جشنواره جوان را آرزومندم».

همچنین سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی به این جشنواره از تاثیر ریل‌گداری آثار تصویری مستند بر مسیر پیشرفت صنعتی نوشته است.

در بخشی از این پیام آمده است:

 در برهه حساس کنونی کشور، مدیریت پویا و هوشمند فناوری و صنعتی، هر مجال و فرصتی را برای هم اندیشی، تعامل و هم افزایی در زمینه معرفی و تبیین چگونگی رشد صنعت و فناوری مغتنم می شمارد و از آن برای تقویت ارتقای قابلیت ‌ها و رفع آسیب‌ها و موانع احتمالی استفاده می کند.

جشنواره فیلم و عکس فناوری صنعتی«فردا» بدون شک یکی از این فرصت‌های مغتنم است تا به کمک خلاقیت هنرمندان فیلمساز و عکاس و تبادل تجربه و تعامل مدیران و کارگزاران صنعت، فناوری، فرهنگ و هنر، قابلیت ها و توانایی های کشور در حوزه های مختلف مستندسازی شده و به نمایش درآید.

گفتنی است، صاحب نظران و علاقمندان 13 مهر از نمایشگاه عکس صنعتی و تبلیغاتی جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)  در محل خانه هنرمندان ایران بازدید کردند.


نظر شما :