رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تشریح کرد:

جزییات تفاهم‌نامه‌ با جهاددانشگاهی به ارزش تقریبی ۱۱۵ میلیارد تومان در چهارمحور

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۰ کد : ۱۱۸۱۸ پژوهشی تاپ خبر
دکتر مخبر بیان کرد: امروز در چهارمحور با جهاددانشگاهی تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا کردیم؛ این تفاهم‌نامه نزدیک به ۱۱۵ میلیارد تومان ارزش دارد که آغازی خوب است و زمانی که به بازار می‌رسد، قطعا چندین برابر خواهد شد.
جزییات تفاهم‌نامه‌ با جهاددانشگاهی به ارزش تقریبی ۱۱۵ میلیارد تومان در چهارمحور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در مراسم امضای تفاهم‌نامه و 4 قرارداد بین این ستاد و جهاددانشگاهی که صبح امروز (نهم مهرماه) در محل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار شد، یکی از کاربردی‌ترین و تخصصی‌ترین و هوشمندانه‌ترین راهبردهای مقام معظم رهبری را که طی چند سال گذشته و به ویژه از ابتدای امسال بر آن تاکید داشته‌اند، راهبرد تولید دانست و گفت: به‌عنوان کسی‌که از نزدیک با مباحث اقتصادی درگیر هستم، معتقدم راهبردهای اقتصادی مختلفی از جمله محورهای اشتغال‌زایی، ثبات اقتصادی و کنترل تورم یا رشد اقتصادی وجود دارد، اما آنچه همه اینها را پوشش می‌دهد و تنها نسخه نجات در شرایط فعلی، تولید است.
وی عصاره‌ی اقتصاد مقاومتی را مردمی‌کردن اقتصاد در بحث تولید دانست و گفت: ما در ستاد اجرایی فرمان امام‌(ره) زلف این دو موضوع را به‌هم گره زدیم و به ویژه از ابتدای امسال به رونق تولید سرعت و عمق دادیم.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان این‌که شبکه‌ی مردمی تولید را سازمان‌دهی کرده‌ایم، تصریح کرد: زیر یک‌دهم درصد از تولید ناخالص کشور و دارایی‌های کشور به ما اختصاص دارد، اما با توجه به نیروی انسانی جوان و جهادی از بهره‌برداری بالا در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) برخورداریم و حجم کار ما ناشی از دارایی نبوده، بلکه از اعتماد مردم به ما حاصل شده است.
دکتر مخبر ادامه داد: روزانه ۱۰۰ طرح تولیدی کوچک خانگی توسط مردم و با دارایی آن‌ها اجرا شده و روزانه ۳۰۰ شغل تولید می‌کنیم که نه فرصت شغلی بلکه به معنی واقعی شغل هستند.
وی با اشاره به این‌که شبکه‌ی تسهیل‌گری ایجاد شغل به وجود آورده‌ایم و تاکنون ۴۰۰ نفر و تا پایان سال نیز ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر از افرادی که با ما رابطه‌ی استخدامی ندارند، در این شبکه مشارکت کرده و به روستاها اعزام می‌شوند و تسهیل‌گری اشتغال‌زا را برای افراد همه‌جانبه اجرا می‌کنند، گفت: شبکه‌ی فوق ۱۷ طرح را پشتیبانی می‌کند و تسهیل‌گران تا بحث بازار و فروش با مردم همراه هستند.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تصریح کرد: مجموعه فعالیتی که در ستاد سامان‌دهی شده است، چیزی حدود تولید 1000 قلم محصول در سه سال است که برخی از آن‌ها تا دو میلیارد دلار ارزش دارد. در این امر جلوتر از برنامه حرکت می‌کنیم؛ چراکه توسط مردم انجام می‌شود و قطعا محقق خواهد شد.

 

زمینه‌های همکاری با جهاددانشگاهی
وی بیان کرد: امروز در چهارمحور با جهاددانشگاهی تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا خواهیم کرد. این تفاهم‌نامه نزدیک به ۱۱۵ میلیارد تومان ارزش دارد که آغازی خوب است و زمانی که به بازار می‌رسد، قطعا چندین برابر خواهد شد.
دکتر مخبر ادامه داد: زمینه‌های دیگر همکاری ما با جهاددانشگاهی طراحی مجموع پمپ درون‌چاهی دو میلیارد تومانی با سرمایه‌گذاری ۱۶۲ هزار دلاری و ساخت یک دکل حفاری تعمیراتی ۱۰۰۰ اسب بخاری با سرمایه‌گذاری ۹ میلیون دلار و تولید ۵۰۰۰ جنین از گاوهای ممتاز با سرمایه‌گذاری اولیه‌ی دو میلیارد تومان است که ریسک همه را پذیرفته‌ایم.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اضافه کرد: ایران ۱۰۰ سال است که نفت دارد؛ اما جالب است که هنوز جزو کشورهایی هستیم که برای اکتشاف میادین نفتی و استخراج نفت به کشورهایی محتاجیم که یک بشکه نفت ندارند.
وی یکی از موارد همکاری تفاهم‌نامه امروز با جهاددانشگاهی را امنیت دارو عنوان کرد و گفت: ۹۷ درصد دارو در داخل کشور تولید می‌شود؛ در حالی که برای این میزان دارو ۷۰۰ میلیون دلار واردات نیاز است که برنامه داریم این میزان از واردات مواد اولیه را طی سه سال در داخل کشور تولید کنیم.
دکتر مخبر در پایان دیگر زمینه‌ی همکاری را حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و افزود: قصد داریم ۵۰۰ محصول استراتژیک و های تک را برای اولین‌بار در کشور تولید کنیم.


( ۳ )

نظر شما :