رییس جهاددانشگاهی اعلام کرد:

پایه‌گذاری دو شرکت بزرگ در سطح ملی و بین‌المللی با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۰ کد : ۱۱۸۱۳ پژوهشی تاپ خبر
دکتر طیبی گفت: برنامه‌ی جهاددانشگاهی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) این است که با اجرای همکاری در زمینه‌های مشترک بتوانیم دو شرکت بزرگ را در سطح ملی و بین‌المللی پایه‌گذاری کنیم که برون‌داد آن، هم تحقیقات و فناوری و هم تولید محصولات باشد.
پایه‌گذاری دو شرکت بزرگ در سطح ملی و بین‌المللی با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در مراسم امضای تفاهم‌نامه و 4 قرارداد بین این نهاد و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) که صبح امروز (نهم مهرماه) در محل این ستاد برگزار شد، با تاکید بر اهمیت اقتصاد و اقتدار اقتصاد دانش‌بنیان گفت: چنین اقتصادی مبتنی بر تولید ملی است و این موضوع جزو دو نیاز ضروری انقلاب و کشور است؛ استعداد‌های خوبی در این حوزه ایجادشده که جهاددانشگاهی از ابتدای فعالیت‌ خود در این حوزه ورود جدی داشت و موضوع تجاری‌سازی فناوری را با قدرت دنبال کرده است.
وی تصریح کرد: با توجه به توان تولید فناوری و تجاری‌سازی که در جهاددانشگاهی وجود داشت و نیز سابقه همکاری که ما با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در زمینه سلول‌های بنیادی داشتیم، امروز تفاهم‌نامه‌ای را برای گسترش فعالیت‌ها در چهار محور و موضوع به امضا رساندیم.
دکتر طیبی همکاری در این تفاهم‌نامه را در زمینه‌های فنی مهندسی، نفت، گاز و پتروشیمی، بالادست، میان‌دست و پایین‌دست، انرژی برق و انرژی نو، فناوری اطلاعات، حوزه پزشکی، سلامت، درمان و دارو، هوشمندسازی کشاورزی و اصلاح نژاد دام دانست و اظهار کرد: برنامه ما و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) این است که با اجرای همکاری در زمینه‌های فوق بتوانیم دو شرکت بزرگ را در سطح ملی و بین‌المللی پایه‌گذاری کنیم که برون‌داد آن تحقیقات و فناوری و محصولات باشد.
رییس جهاددانشگاهی در پایان صحبت‌های خود از حسن نظر مقام معظم رهبری در توسعه‌ی اقتصاد دانش‌بنیان و حسن نظر ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) قدردانی و تشکر کرد.


نظر شما :