سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی خبر داد:

۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در خراسان‌شمالی صاحب شغل می‌شوند

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۴ کد : ۱۱۲۹۵ تجاری سازی و اشتغال
سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی از ایجاد اشتغال برای ۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در استان خبر داد.
۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در خراسان‌شمالی صاحب شغل می‌شوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی، مهندس محسن رحمانی روز یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸ در جلسه شورای علمی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار با اشاره به اینکه برای شش هزار و 200 نفر در طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور سهمیه تعیین شده است، اضافه کرد: در حال حاضر این سهمیه برای خراسان‌شمالی 102 نفر است که پس از ثبت‌نام اولیه آنان، دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای برای آنان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح در خراسان‌شمالی در پنج رسته شغلی مشخص شده است، آن‌ها را پوشاک، نساجی سنتی، سفال، پرورش قارچ گانودرما و گلیم عنوان کرد.
سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی افزود: برای توانمندسازی متقاضیان از پشتیبانان مطرح و کارآفرینان صاحبان سرمایه استفاده می‌شود که در طی این طرح این افراد در کنار متقاضیان خواهند بود.
مهندس رحمانی اظهار کرد: بسیاری از صاحبان سرمایه نیازمند نیروی کار هستند و در استان ما نیز ارائه محصولات به‌صورت سنتی است که همین مسئله موجب می‌شود در اتصال به بازار با مشکلات مختلفی مواجه باشیم.
به گفته‌ی وی آموزش، مشاوره، برند سازی و اتصال به بازار از اهداف اصلی این طرح است و از شرکت‌های صاحب برند در این طرح استفاده خواهد شد.
سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی تاکید کرد: اشتغال پایدار یکی از مسائل روز استان است که باید هدف‌گذاری مناسبی در این زمینه انجام شود و بر اساس ظرفیت‌های موجود در استان می‌توانیم در رتبه‌های خوب کشور قرار بگیریم.
مهندس رحمانی ادامه داد: توجه به این طرح در کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و یکی از فرصت‌های مناسب برای استان است.
گفتنی است در نشست شورای علمی اشتغال زنان سرپرست خانوار، نمایندگانی از کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، بهزیستی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دفتر تسهیلگری و توسعه محلی، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حضور داشتند.
این طرح از سوی جهاددانشگاهی و با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.


نظر شما :