رییس فراکسیون جوانان مجلس خواستار شد:

افزایش ارتباطات «ایسپا» با نمایندگان مجلس و بدنه‌ی سیاست‌گذاری کشور

۱۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۹ کد : ۱۱۲۶۱ فرهنگی تاپ خبر
دکتر موسوی گفت: شرط لازم سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اثربخش در حوزه‌های اجتماعی و جوانان توجه به آمار، اطلاعات و نتایج پژوهش‌ها و نظرسنجی‌ها است؛ بنابراین باید تعاملات و ارتباطات ایسپا با نمایندگان مجلس، فراکسیون جوانان، مرکز پژوهش‌ها و بدنه‌ی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور افزایش یابد.
افزایش ارتباطات «ایسپا» با نمایندگان مجلس و بدنه‌ی سیاست‌گذاری کشور

به گزارش روابط عمومی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاددانشگاهی، دکتر سید فرید موسوی نماینده مردم تهران و رییس فراکسیون جوانان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه 13 شهریور 1398 به منظور آشنایی بیشتر با اهداف و فعالیت‌های ایسپا و نیز افزایش تعاملات، از مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) بازدید کرد.
مهدی رفیعی سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ضمن تشریح وظایف و ماموریت‌های ایسپا، گزارش کلی از وضعیت اجتماعی، سیاسی و رفتار انتخاباتی شهروندان با توجه به یافته‌ها و نتایج طرح‌های «سنجش فرهنگ سیاسی مردم ایران» و «نظرسنجی از مردم تهران پیرامون یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی» و سایر طرح‌های نظرسنجی ارایه کرد.
وی در ادامه بررسی «پتانسیل رفتار اعتراضی مردم ایران»، «سنجش شادکامی ایرانیان»، «کیفیت زندگی مردم ایران» و «رفتار سیاسی و انتخاباتی مردم ایران در انتخابات مجلس یازدهم» را از اهداف مهم و عملیاتی ایسپا در سال 1398 عنوان کرد.
دکتر موسوی ضمن اطلاع از آخرین نتایج نظرسنجی‌های ملی و نظرسنجی‌های انتخاباتی پیرامون یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر تهران، اظهار کرد: شرط لازم سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اثربخش در حوزه‌های اجتماعی و جوانان توجه به آمار، اطلاعات و نتایج پژوهش‌ها و نظرسنجی‌ها است؛ بنابراین باید تعاملات و ارتباطات ایسپا با نمایندگان مجلس، فراکسیون جوانان، مرکز پژوهش‌ها و بدنه‌ی سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور افزایش یابد.
رییس فراکسیون جوانان مجلس بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در حوزه‌ی نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی، ایسپا می‌تواند نقش پررنگی در رصد تحولات و تغییرات اجتماعی و فرهنگی کشور به خصوص در حوزه جوانان داشته باشد و با ارایه‌ی داده‌ها و شواهد به‌روز و متقن به نمایندگان مجلس و سیاست‌گذاران عرصه‌ی اجتماعی و فرهنگی کمک کند.


نظر شما :