نماینده مردم بهشهردر مجلس؛

جهاددانشگاهی در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی افتخار آفرین است

۳۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹ کد : ۱۱۱۴ عمومی تاپ خبر
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت:جهاددانشگاهی دیدگاه سیاسی فراجناحی دارد و در جهت توسعه علم، دانش، تحقیقات و پژوهش گام برداشته و در دهه‌های اخیر در سطح کشور افتخار آفرین بوده است.
جهاددانشگاهی در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی افتخار آفرین است

 


به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه،در نشست با رییس جهاددانشگاهی مازندران با اشاره به عملکرد جهاددانشگاهی، گفت: این نهاد دیدگاه سیاسی فراجناحی دارد و در جهت توسعه علم، دانش، تحقیقات و پژوهش گام بر داشته و در دهه‌های اخیر در سطح کشور افتخار آفرینی داشته است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس  درباره تغییرات اقلیمی، مشکل کم آبی و خشکسالی در کشور و مهاجرت استان‌های کم آب به استان‌های شمالی، اظهار کرد: توسعه نامتوازن و ناعادلانه در کشور شکل گرفته و به همین دلیل استان‌های کمتر توسعه یافته به استان‌های توسعه یافته مهاجرت می کنند و تا زمانی که توسعه متوازن و پایدار در هر منطقه شکل نگیرد نمی توانیم از پدیده مهاجرت جلوگیری کنیم.

در ادامه واحد عبدالهیان رییس جهاددانشگاهی مازندران اظهار کرد: رویکرد جهاددانشگاهی ورود عالمانه به مسائل توسعه ای استان است و در این راستا به خبرگزاری ایسنا نسبت به این امر تکلیف داده شد. 
وی تصریح کرد: در کارگروه تخصصی مدیریت دانش و توسعه رسانهای مازندران مدیران مسئول 22 رسانه استان را گرد هم جمع کردیم و رسانه‌های مختلف با افکار و گرایش های متضاد در کنار هم قرار گرفتند تا بگوییم می توانیم با وجود داشتن تفاوت‌ها؛ به نظر شخصی هر فردی احترام بگذاریم و با در نظر گرفتن اشتراکات  می‌توان در راستای توسعه استان گام برداریم.

رییس جهاددانشگاهی مازندران اظهار کرد: در حوزه محیط زیست مشکلات عدیده‌ای در کشور و به ویژه مازندران وجود دارد و اگر به فکر چاره نباشیم و راه‌کار مناسبی برای حل آن ارایه نکنیم کشور گرفتار بحران‌های بسیار شدیدی می شود و مصیبت‌های بزرگی به بار می‌آید.

 وی افزود: به دلیل تغییرات اقلیمی، مشکل کم آبی و خشکسالی در کشور؛ جمعیت استان های شمالی هر روز افزایش می‌یابد و مهاجرت هایی به مازندران صورت می گیرد و اراضی این استان توسط غیربومی ها خریداری می شود که قطعا تبعات سوء فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به وجود می‌‌آورد و باید هر چه سریع تر به دنبال راه حل باشیم تا در چند سال آینده افسوس نخوریم.
رییس جهاد دانشگاهی مازندران از شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه و عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برای مخالفت و جلوگیری از انتقال آب دریای خزر به سمنان که تبعات زیست محیطی بسیاری را در پی داشت؛ قدردانی کرد و خواستار توجه جدی به مسئله تغییر اقلیم و مهاجرت مردم استان‌های کم آب کشور به استان های شمالی شد تا راه‌کارهایی در سطح کلان کشور و در مجلس شورای اسلامی برای حل این مشکل ارایه، تصویب و عملیاتی شود 


نظر شما :