ارایه توانمندی‌های جهاددانشگاهی گلستان در نمایشگاه دام و طیور استان

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۵ کد : ۱۱۱۲۶ پژوهشی
جهاددانشگاهی گلستان با ارایه توانمندی های خود در نمایشگاه دام و طیور استان حضور یافت.
ارایه توانمندی‌های جهاددانشگاهی گلستان در نمایشگاه دام و طیور استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان گلستان ، در این نمایشگاه بیش از ۸۰ شرکت از استان های گلستان، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، همدان، خراسان رضوی و اصفهان شرکت  داشتند و تولیدات خود را در زمینه های خوراک دام و طیور، دارو، زنجیره تولید گوشت مرغ، تصفیه آب، هواکش ها، سیستم های گرمایشی، کودهای شیمیایی، نهاده های کشاورزی، تجهیزات، ماشین آلات، آزمایشگاه آب و خاک، کلینیک های گیاه پزشکی برای بازدید متخصصان و بهره برداران بخش کشاورزی  طی 4 روز به نمایش گذاشتند.

این واحد نیز با هدف بررسی ظرفیت های اصلاح نژاد دام سنگین در سطح استان گلستان در نمایشگاه حضور یافت.

سید عزیز موسوی مدیر پژوهشی جهاددانشگاهی گلستان گفت: با استفاده از تکنیک تولید جنین خارج از رحم می توان بهترین نژادها را به صورت ممتاز در دامداری های استان گسترش داد و علاوه بر تامین نیازهای لبنی و گوشتی داخل، مسیر صادرات را نیز در پیش گرفت.

سیدعزیز موسوی اظهار کرد: جهاددانشگاهی واحد گلستان به دنبال آن است که ظرفیت های پژوهشی پژوهشگاه های جهاددانشگاهی را به منظور بر طرف کردن نیازهای داخلی، وارد استان کند.

وی افزود: در این راستا به منظور کمک در جهت رفع مشکل شیر و صنایع لبنی در استان، طی یک تفاهم نامه ظرفیت خدمات تخصصی پژوهشگاه ابن سینا را به منظور تولید جنین خارج از رحم از گاوهای ممتاز به کار خواهیم گرفت تا از این طریق با تولید و تکثیر گاوهای شیری، گوشتی و دو منظوره از نژادهای برتر دنیا، از خروج ارز جلوگیری و بستری برای صادرات فراهم شود.

موسوی هدف از این اقدام را اتکا به دانش فنی متخصصان داخلی در حل گره های مربوط به اقتصاد و معیشت مردم عنوان کرد.

مدیر پژوهشی جهاددانشگاهی گلستان تاکید کرد: به عقیده ما بسیاری از مشکلات حوزه گوسفندداری، با آموزش، مشاوره و بازدیدهای میدانی مستمر و ارائه راهکارهای تغذیه صحیح از طریق تغییر در نحوه مدیریت گله قابل حل است. دامداران استان باید به این ضرورت پی ببرند که روشهای سنتی در پرورش دام، دیگر جوابگوی دنیای امروز نیست.


نظر شما :