رییس بیستمین کنگره و جشنواره‌ی بین‌المللی رویان اعلام کرد:

از تعامل سازنده‌ی محققان داخلی و خارجی تا ارسال ۵۰۳ طرح و مقاله‌ی بین‌المللی به جشنواره‌ رویان

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۱۰۲۸ پژوهشی تاپ خبر
رییس پژوهشگاه رویان بیان کرد: جشنواره‌ی بین‌المللی رویان یکی از یادگارهای زنده‌یاد کاظمی آشتیانی است و ثمرات زیادی داشته است. ارتباط پژوهشگران داخلی با پژوهشگران خارجی یکی از ثمرات آن‌ است.
از تعامل سازنده‌ی محققان داخلی و خارجی تا ارسال ۵۰۳ طرح و مقاله‌ی بین‌المللی به جشنواره‌ رویان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر عبدالحسین شاهوردی رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، ظهر امروز (چهارشنبه 6 شهریورماه) در مراسم افتتاحیه و هم‌زمان اختتامیه‌ی بیستمین جشنواره و کنگره‌ی بین‌المللی تحقیقاتی رویان که در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی تهران برگزار شد، با تبریک سال‌روز تولد زکریا رازی و گرامی‌داشت یاد و نام دکتر کاظمی آشتیانی گفت: در این کنگره محققان داخلی و خارجی آخرین یافته‌های خود را به اشتراک می‌گذارند.
وی با تشکر از معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت و رییس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: این برنامه یکی از یادگارهای زنده‌یاد کاظمی آشتیانی است و ثمرات زیادی داشته است. ارتباط پژوهشگران داخلی با پژوهشگران خارجی یکی از ثمرات آن‌ است. حاصل این تلاش‌ها علاوه بر معرفی توانمندی‌های ایرانیان به جوامع بین‌المللی، ایجاد زمینه‌ی مناسب تبادل‌نظر در حوزه پزشکی تولیدمثل و سلول‌های بنیادی بوده است.


رییس کنگره و جشنواره بین‌المللی رویان افزود: چشم‌انداز بیستمین کنگره رویان کاربردی کردن دانش کسب‌شده از تحقیقات پزشکی تولیدمثل و سلول‌های بنیادی بوده است؛ آنچه امروزه به‌عنوان نتیجه به شما ارائه می‌شود حاصل تلاش یک‌ساله ۲۰۶ عضو کمیته علمی و ۲۹ نفر از اعضای کمیته اجرایی است.


وی ادامه داد: از ۵۰۳ طرح و مقاله‌ی رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۶۸ طرح به مرحله‌ی دوم رسید و امروز از ۳ طرح در سطح بین‌المللی و یک طرح در سطح ملی تقدیر می‌شود.
دکتر شاهوردی با اشاره به جایزه دکتر سعید کاظمی آشتیانی گفت: با نظر شورای علمی رویان و پیشکسوتان این پژوهشگاه، این جایزه به‌صورت دوسالانه اهدا می‌شود.
وی در پایان گفت: پیام این جشنواره و کنگره، کاهش آلام بیماران با ارسال پیام صلح و دوستی در دنیا است.


نظر شما :