​​​​​​​نشست مشترک معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و رییس جهاددانشگاهی قم برگزار شد

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۹ کد : ۱۰۸۰۱ عمومی
​​​​​​​نشست مشترک معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و رییس جهاددانشگاهی قم ۲۶ مردادماه برگزار شد.
​​​​​​​نشست مشترک معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و رییس جهاددانشگاهی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، دکتر محمود پرهام شنبه 26 مردادماه در دیدار با دکتر محمد حیدری رییس جهاددانشگاهی قم، عنوان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی قم، به دنبال این هستیم که نقش نظارتی داشته باشیم و از سرمایه گذاری در بخش سلامت حمایت می‌کنیم.

وی افزود: در بخش پژوهش نیز از انجام اقدامات و طرح‌ها حمایت می‌کنیم، همچنین در خصوص ساماندهی گردشگری سلامت، نیاز است اقدامات کارشناسی شده انجام شود تا نتیجه مناسب برای استان داشته باشد، در این خصوص نیاز است بخش‌های مختلف استان در این امر مشارکت داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: در بحث ساماندهی گردشگری سلامت، نیاز است یک اجماع نظر بین مراکز درمانی و گردشگری استان قم صورت بگیرد و نرخ مشخصی تعیین شود تا به طور مناسب ساماندهی صورت بگیرد.

دکتر محمد حیدری رییس جهاددانشگاهی نیز در این جلسه عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بحث‌های مختلف از جهاددانشگاهی به نیکی یاد کردند و تاکید دارند که دستگاه‌های دولتی برای انجام کارها به این مجموعه مراجعه کنند که این از افتخارات جهاددانشگاهی است.

وی افزود: جهاددانشگاهی در زمینه پژوهشی، در مباحثی وارد می‌شود که پژوهش‌ها تبدیل به یک خدمت و یا محصول قابل ارایه شود تا کاربردی و در پیشرفت کشور موثر باشد؛ بر همین اساس دو گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی مزانشیمی و بیولوژی تولید مثل در استان قم مشغول فعالیت است که در راستای فعالیت‌ها درمان ناباروری است.

دکتر حیدری تصریح کرد: بیش ترین مراجعه به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی قم از استان قم، مرکزی و کشور عراق هستند که نشان دهنده موفقیت جهاددانشگاهی در جذب بیماران خارجی است؛ حدود 40درصد مراجعه کنندگان به مرکز درمان خارج از استان و حدود 12درصد از خارج کشور هستند.

رییس جهاددانشگاهی قم بیان کرد: می‌توان با مشارکت دستگاه‌های دولتی در استان قم چند طرح پیشرفته در سطح کشور، توسط جهاددانشگاهی قم انجام داد که باعث ارزآوری و ایجاد اشتغال برای استان قم خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار در استان قم بر عهده جهاددانشگاهی قرار گرفته است و در این خصوص اقداماتی انجام شده است و امیدواریم بتوانیم مشکلات موجود در این بخش مرتفع شود و اشتغال مناسبی برای زنان سرپرست خانوار استان قم ایجاد شود.

دکتر حیدری تصریح کرد: به دنبال ایجاد سامانه گردشگری سلامت استان قم هستیم تا بتوانیم به شکل مناسب تری بیماران خارجی را جذب و همچنین اطلاعات مناسبی از مراکز درمانی و رفاهی استان به مراجعه کنندگان ارایه کنیم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی قم


نظر شما :