تدوین دوره‌های مهارت محور مددجویان کمیته امداد در جهاددانشگاهی اردبیل

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۹ کد : ۱۰۷۸۷ عمومی
در دیدار رییس جهاددانشگاهی اردبیل و مدیرکل کمیته امداد استان به تدوین دوره‌های مهارت محور مددجویان کمیته امداد در جهاددانشگاهی استان اشاره شد.
تدوین دوره‌های مهارت محور مددجویان کمیته امداد در جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی شنبه 26 مرداد در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) همکاری‌های خوبی در حوزه‌های مختلف با جهاددانشگاهی استان اردبیل دارد.

وی با اشاره به این که سال گذشته طبق قرارداد منعقد شده در 9 دوره آموزشی به جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خدمات آموزشی مورد نیاز ارایه شد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی فعال در حوزه آموزشی، آمادگی دارد دوره‌های مورد نیاز مهارت محور را برای این اداره کل و دیگر دستگاه‌های اجرایی برگزار کند تا به رفع دغدغه‌های مسئولان استان برای اشتغالزایی کمک کند.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: این نهاد با سه مرکز مجهز در مرکز اردبیل و دو مرکز در شهرستان‌های پارس‌آباد و گرمی(مغان) در ارایه خدمات آموزشی مورد نیاز استان فعالیت دارد و در تلاش هستیم امکان بهره‌مندی مردم شریف شهرستان خلخال از خدمات آموزشی جهاددانشگاهی را نیز تا پایان سال جاری فراهم کنیم.

اوچی اردبیلی با اشاره به این که با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و جهاددانشگاهی می‌توان برگزاری دوره‌‌های آموزشی شغل محور را در شهرستان‌ها گسترش داد، اظهار‌ کرد: در طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" که با هدف ایجاد اشتغال، پایدارسازی مشاغل و اتصال به بازار در استان توسط جهاددانشگاهی برگزار می‌شود معرفی شدگان از سوی اداره کل کمیته امداد هم شرکت خواهند داشت.

وی با بیان این که رشته‌های تحصیلی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه اردبیل گرایش به سمت برطرف سازی نیازهای استان و تخصص‌گرایی دارد، خاطرنشان کرد: مددجویان می‌توانند با ثبت نام در رشته‌های مورد علاقه‌ خود در این مرکز از خدمات آموزشی مهارت‌افزا بهره‌مند و پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شوند.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه اردبیل در 12 کد رشته تحصیلی آماده ارایه خدمات به مددجویان است تا در اشتغالزایی برای این افراد مفید واقع شود.

اوچی اردبیلی ادامه داد: با توجه به تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی با ادارات کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان، این نهاد سعی دارد رشته‌های تحصیلی خود را در این راستا تدوین و ایجاد کند.

وی با اشاره به این که در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهادانشگاهی اردبیل، برنامه‌های حمایتی خوبی برای زوجین در نظر گرفته شده است، یادآور شد: در کنار طرح‌های حمایت مالی از زوجین نابارور، تاکنون با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) به 17 زوج نابارور تسهیلات کم بهره درمانی ارایه شده است.

وی ادامه داد: طرح حمایت مالی از زوجین نابارور برای چهارمین سال متوالی در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل در حال اجراست و زوجین در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت می‌توانند خدمات درمانی را با تخفیف و تعرفه دولتی دریافت کنند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان این که تاکنون درمان یک هزار و 200 نفر موفقیت‌آمیز بوده است، افزود: در راستای ارایه خدمات تشخیصی و درمانی به زوج‌های نابارور مناطق روستایی، قرارداد همکاری این نهاد با شرکت خدمات بیمه برکت منعقد شد که این امر نیز بخش دیگری از حمایت‌ها برای رفع دغدغه هزینه‌های درمان در این مرکز است.

 

از پتانسیل جهاددانشگاهی برای توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد استفاده می کنیم

در این دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: جهاددانشگاهی با کار جهادی و گمنام، فعالیت‌های ارزشمند و گره‌گشایی در استان انجام داده است و مسئولان ظرفیت‌های آن را باور دارند.

حسین دشتی از آمادگی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل برای همکاری با جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف خبر داد و افزود: برای ارایه خدمات آموزشی در شهرستان‌های استان با این نهاد همکاری لازم را خواهیم داشت تا از پتانسیل‌های خوب آن در استان بهره‌مند شویم.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) اعطای تسهیلات کم بهره به زوج‌های نابارور معرفی شده از سوی جهاددانشگاهی را ادامه خواهد داد چرا که ایجاد امید در خانواده ها و کمک به رفع مشکلات آنان از رسالت‌های اصلی این اداره کل است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه رشته‌های مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل به ویژه در رشته‌ گیاهان دارویی، مددکاری اجتماعی و کسب و کار، برای اشتغال‌زایی و آینده مددجویان گره‌گشا است،اظهار کرد: از این پتانسیل برای توانمندسازی جامعه هدف این اداره کل استفاده خواهیم کرد.

دشتی با اشاره به اینکه استفاده مطلوب از ظرفیت‌ و توانمندی‌های جهاددانشگاهی می‌تواند زمینه مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه استان فراهم کند، یادآور شد: جهاددانشگاهی استان اردبیل خدمات ارزشمندی را تاکنون به استان ارایه کرده و مایه افتخار است که کمیته امداد امام خمینی(ره) با این نهاد همکاری می‌کند.


( ۱ )

نظر شما :