فرماندار شهرستان دیواندره:

طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد اشتغال به‌ویژه در مناطق روستایی باشد

۲۷ تیر ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۵ کد : ۱۰۷۶ عمومی
فرماندار دیواندره در نشست با رییس جهاددانشگاهی کردستان گفت: طرح های مشاغل خانگی و دوره های مهارت آموزی بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای شهرستان و منطقه تعریف شود .
طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد اشتغال به‌ویژه در مناطق روستایی باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، جعفر توان مهم ترین رسالت جهاددانشگاهی را مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: مهارت آموزی و فراهم کردن زمینه اشتغال مهم ترین وظیفه و رسالت جهاد دانشگاهی است.

وی افزود: شهرستان دیواندره در همه زمینه ها دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است که این مهم نیازمند مدیریت صحیح و هدایت نیروی انسانی جویای کار توسط مراکز دانشگاهی و مهارت آموزی به سمت اشتغال است.

فرماندار دیواندره گسترش نفوذ جهاددانشگاهی شهرستان را نیازمند توجه بیشتر دانست و افزود: صنایع فرش، تولید محصولات لبنی و تولید عسل بزرگترین فرصت برای ایجاد اشتغال در شهرستان محسوب می شود.

وی بر ضرورت توجه به مشاغل خرد اشاره و تصریح کرد: طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال به ویژه در مناطق روستایی باشد.

جعفر توان به بیان مشکلات پیش روی مشاغل خانگی پرداخت و ابراز کرد: فروش تضمینی محصولات تولیدی مهم ترین دغدغه طرح های مشاغل خانگی و خرد است و عدم بازاریابی و فروش آن سبب نا امیدی بین متقاضیان می شود.

وی بر آموزش صحیح، مهارت آموزی و پشتیبانی فروش محصولات و فعال کردن کمیته پایش و نظارت بر تسهیلات مشاغل خانگی تاکید کرد.

فرماندار دیواندره در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه هماهنگی و هم افزایی بین بخشی در دستگاه های اجرایی شهرستان برای اجرایی شدن طرح های اشتغالزایی وجود دارد و برای اجرایی شدن این طرح نیز تلاش خواهیم کرد.

 

 


نظر شما :