/گام‌به‌گام با انقلاب اسلامی (۷۵)/ رییس جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری تشریح کرد:

ایجاد اشتغال مستمر برای جوانان به‌واسطه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی شغل‌محور

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۳ کد : ۱۰۶۴۱ عمومی تاپ خبر
سیروس رضایی با تاکید بر تاثیرگذاری برنامه‌ها و فعالیت‌های جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، پژوهشی، اشتغال و به‌ویژه در حوزه‌ی فرهنگی، گفت: اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط این واحد، تاثیر زیادی در ایجاد اشتغال عموم مردم به‌خصوص جوانان به‌واسطه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت تخصصی و اشتغال‌محور داشته است.
ایجاد اشتغال مستمر برای جوانان به‌واسطه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی شغل‌محور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری، سیروس رضایی رییس جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری در خصوص ظرفیت‌های موضوعی و استانی جهاددانشگاهی در شرایط فعلی جامعه، اظهار کرد: واحد چهارمحال‌وبختیاری دارای موقعیت و ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال و درمانی از جمله بانک خون بندناف رویان بوده و هم‌چنین فعالیت‌های این نهاد در بخش آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت و اشتغال‌محور و مرکز آموزش علمی کاربردی در شهرکرد در راستای رشد و توسعه‌ی استان است.


وی افزود: در حوزه‌ی آموزش، فعالیت و اقدامات خوبی در جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری از جمله راه‌اندازی 6 مرکز آموزش تخصصی و اشتغال‌محور کوتاه‌مدت در سراسر استان با تدوین بیش از 150 دوره آموزشی تخصصی کوتاه‌مدت در این مراکز صورت گرفته است؛ به‌طوری‌که سالیانه بیش از 50 هزار نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند می‌شوند.


رضایی ادامه داد: در تیرماه سال 1398 هم با توجه به ظرفیت بسیار خوب نیروی جوان و تحصیل‌کرده در شهرستان لردگان، مرکز آموزش کوتاه‌مدت تخصصی این شهرستان راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شهرکرد، تصریح کرد: این مرکز در نیمسال اول تحصیلی 1399-1398 با اضافه شدن 6 رشته‌ی جدید با عنوان حقوق با گرایش‌های خدمات قضایی، دستیار قضایی، شورای حل اختلاف، نگارش حقوقی و ارشاد در امور کیفری و کارشناسی و رشته مدیریت کسب‌وکار اینترنتی آماده ارائه خدمات آموزشی دانشگاهی به عموم مردم استان به‌خصوص جوانان است.
رییس جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری در ادامه با بیان اینکه جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی در راستای توجه به نیازهای فرهنگی دانشجویان گام برمی‌دارد، گفت: برنامه‌های فرهنگی این نهاد دانشجومحور و بر اساس سلیقه و نیاز فرهنگی دانشجویان می‌باشد.
رضایی مرکز فعالیت‌های قرآنی، مرکز امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی، شعبه سازمان دانشجویان، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، شعبه مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان و شعبه انتشارات جهاددانشگاهی را از جمله ظرفیت‌های این نهاد در حوزه‌ی فرهنگی برشمرد.
وی با اشاره به افتتاح مرکز تولید محصولات و خدمات فرهنگی و هنری جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری در سال جاری، تصریح کرد: در راستای رفع نیاز استان و خصوصا دانشگاه‌ها برای تولید محصولات و خدمات فرهنگی و هنری، این مرکز آماده ارایه خدمات فرهنگی است.
رضایی با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های خبرگزاری‌های وابسته‌ی این نهاد مانند ایسنا و ایکنا در راستای انتشار اخبار امیدبخش و مفید و موثر، افزود: مجموعه‌ی جهاددانشگاهی این آمادگی را دارد که در جهت توسعه و رشد هر چه بیشتر چهارمحال‌وبختیاری در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، اشتغال و درمان، خدمات تخصصی مطلوبی را ارایه کند.
وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه پژوهش و فناوری فعالیت‌های خوبی در جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری انجام گرفته است، افزود: توانمندی‌های این حوزه شامل پژوهش و مطالعات در حوزه‌های گردشگری، محیط‌زیست و پسماند، آسیب‌های اجتماعی، علوم انسانی و مدیریت، معماری و نقشه‌برداری، تست‌های غیرمخرب در حوزه جوش و خوردگی و در حوزه درمانی بانک ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بندناف نوزاد رویان است.
رییس جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری با تاکید بر تاثیرگذاری برنامه‌ها و فعالیت‌های این واحد در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، پژوهشی، اشتغال و به‌ویژه در حوزه‌ی فرهنگی، گفت: اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری، تاثیر زیادی در ایجاد اشتغال عموم مردم به‌خصوص جوانان به‌واسطه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت تخصصی و اشتغال‌محور داشته است.
رضایی اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان با حضور نیروهای جوان، پرانرژی، متعهد، متخصص و باانگیزه، نویدبخش افق‌های بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف است و در حد توان و در راستای رشد و توسعه استان فعالیت خواهد داشت.


وی افزود: جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری می‌تواند فرصت‌هایی همچون ایجاد مراکز آموزشی کوتاه‌مدت در شهرستان‌ها و تدوین دوره‌های کوتاه‌مدت در راستای نیاز آموزشی جوانان، کارکنان دولت و عموم مردم، شعبه‌ی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان و ایجاد زنجیره‌ی کامل از تولید به اشتغال تا اتصال به بازار با جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان در اجرای برنامه اشتغال فراگیر، مراکز و شعب فرهنگی مانند موسسه قرض‌الحسنه دانشجویان به‌منظور رفع کوتاه‌مدت نیازهای مالی دانشجویان بی‌بضاعت در حین تحصیل، ایجاد پردیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در استان جهت تبدیل توانایی‌های فرهنگی به ثروت و مرکز پزشکی و سلامت با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوبی که در پژوهشگاه‌های رویان و ابن‌سینا جهاددانشگاهی وجود دارد با حمایت مسوولان استانی و ملی را ایجاد کند.


رییس جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری در خصوص نقش اقدامات عملی و ترویجی جهاددانشگاهی در بحث رونق تولید، گفت: هر ساله شاهد نام‌گذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری با هدف توجه و اهمیت به مهم‌ترین مسائل، اولویت و دغدغه‌های کشور هستیم که این شعارها با توجه به تمام جوانب مطرح‌شده و به‌عنوان یک سند راهبردی و راهگشا برای مسوولان و مردم قابل استفاده هستند و اگر از سوی مردم و مسئولین در حد شعار نگریسته نشوند، می‌توانند منجر به رونق و پیشرفت شوند.
رضایی افزود: از محاسن ویژه شعار امسال، ارایه‌‌ی سند راهگشا در خصوص اقتصاد کشور است؛ تحقق این شعار، توجه و اهمیت مسوولان به ظرفیت‌ها و فرصت‌های داخلی را می‌طلبد؛ جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد علمی، خوش‌نام، با سابقه و توانمند با استفاده از پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و جوانان نخبه توانسته با استفاده از دانش بومی گام‌های علمی بزرگی بردارد.
وی اظهار کرد: در راستای تحقق این شعار، جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، علاوه بر حفظ ماهیت اصلی، فعالیت‌ها و اقدامات خود را همگام و همسو با مسائل و خواسته‌های جامعه برنامه‌ریزی می‌کند و در واقع اقدامات این نهاد مرتبط و بر اساس نیازهای جامعه است.
رضایی در خصوص رسالت جهاددانشگاهی در خصوص پرورش سرمایه‌های انسانی تراز فرهنگ جهادی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های برجسته این نهاد انقلابی و نیروی انسانی در این نهاد، اعتقاد و التزام به آرمان‌ها، ارزش‌ها و مدافع اهداف انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره)، پیرو ولایت‌فقیه و رهبری نظام، متعهد به اهداف انقلاب فرهنگی، برخوردار از منابع انسانی متعهد، کارآمد، مؤمن، انقلابی، متخصص، خلاق، پرتلاش، خودباور، مسوولیت‌پذیر، دارای روحیه کار جمعی و ملتزم به فرهنگ جهادی است، این نهاد انقلابی با توجه به رسالت اصلی خود در مسیر حرکت به جلو و انجام اقدامات و فعالیت‌ها در پرورش سرمایه نیروی انسانی با ویژگی‌های ذکر شده و در تراز انقلاب اسلامی اهتمام ویژه‌ای دارد.
وی گفت: امروزه هیچ مجموعه‌ای بدون توجه به نقش مفید و اثربخش نیروی انسانی در ارایه خدمات، قادر به ادامه راه فعالیت نیست؛ بنابراین توجه و اهمیت ویژه به نیروی انسانی باید سرلوحه همه‌ی دستگاه‌ها و نهادها باشد.
رضایی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی استان به لحاظ ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان دارد و با برخورداری از روحیه انقلابی و جهادی در پیشبرد اهداف این نهاد انقلابی در استان گام برمی‌دارد.

کلید واژه ها: سی‌ونهمین سالگرد جهاددانشگاهیجهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاریروسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی


نظر شما :