/گام‌به‌گام با انقلاب اسلامی (۷۳)/نماینده ولی فقیه در گیلان:

کارنامه جهاددانشگاهی درخشان است/نشاط علمی در این نهاد حرف نخست را بزند

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۱ کد : ۱۰۶۱۶ عمومی تاپ خبر
آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی تاکنون خوش درخشیده است، گفت: پژوهش را مقدم بر آموزش بدانید، افراد پژوهش محور را جذب کنید و آدم های با نشاط را در کنار خود داشته باشید.
کارنامه جهاددانشگاهی درخشان است/نشاط علمی در این نهاد حرف نخست را بزند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان ، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار رئیس و روسای مراکز جهاد دانشگاهی استان به مناسبت سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی با تبریک به جهادگران عرصه امید و تلاش به ویژه جهاد دانشگاهی اظهار کرد: روز به روز شاهد آثار و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در جامعه هستیم.

وی به ورود سازمان جهاد دانشگاهی گیلان به عرصه محیط زیست اشاره کرد و افزود: اگر ساماندهی درستی در حفظ محیط زیست نداشته باشیم تمام امور آسیب می بیند.

فلاحتی به قدمت جهاد دانشگاهی نسبت به مراکز دانش بنیان و پارک های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: چابک سازی فیزیکی در جهاد دنشگاهی موثر است ضمن اینکه کوچک سازی باید از حیث ساختاری باشد اما از نظر محتوایی و کیفی باید بزرگ تر شود.

وی با اشاره به اینکه گسترش محتوایی جهاد دانشگاهی موجب بالندگی این نهاد می شود، بیان کرد: پارک های علم و فناوری، مراکز دانش بنیان و جهاد دانشگاهی می توانند امیدهایی برای ایران باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به توجه نهادهای مختلف برای ایجاد ارتباط با جهاد دانشگاهی، پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان اشاره کرد و یادآور شد: عده ای در جامعه کارآفرین هستند و این افراد در جهاد دانشگاهی حضور دارند.

فلاحتی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی تاکنون خوش درخشیده است، خاطرنشان کرد: پژوهش را مقدم بر آموزش بدانید، افراد پژوهش محور را جذب کنید و آدم های با نشاط را در کنار خود داشته باشید.

وی، نشاط علمی را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: بیمار کسی محسوب می شود که کسل است و نشاط علمی ندارد.

امام جمعه رشت با تاکید براینکه نشاط علمی در جهاد دانشگاهی باید حرف نخست را بزند، اظهار کرد: به دنبال افراد نخبه بروید و منتظر مراجعه آنها نباشید.

وی، خواستار رسانه ای کردن فعالیت های جهاد دانشگاهی شد و بیان کرد: تمام مردم باید از برنامه ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی اطلاع داشته باشند.

فلاحتی با قدردانی از تلاش های سازمان جهاد دانشگاهی گیلان، یادآور شد: روند فعالیت های خود را استمرار دهید.

فریبرز جمالزاد رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان در این دیدار با اشاره به سهم پایین میانگین کشوری در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان، اظهار کرد: یکی از راه های افزایش این سهم تخصصی شدن محور فعالیت های این سازمان است.

وی با عدم تعادل فعالیت ها در دو حوزه آموزش و پژوهش؛ همسان سازی سهم درآمدی و همچنین کارآیی لازم را یکی از اهداف مهم سازمان جهاددانشگاهی گیلان عنوان کرد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به فعالیت های جهاد دانشگاهی در حوزه محیط زیست گفت: خدمت رسانی پژوهشکده محیط زیست فقط در حوزه استان گیلان نیست بلکه سراسر کشور را شامل می شود؛ و متاسفانه در حوزه فعالیت های پژوهشی در استان خود مظلوم واقع شده ایم.

جمالزاد، با اشاره به بیانیه «گام دوم انقلاب» گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب تکیه بر پژوهش و دانش، جوان گرایی، جهادی کار کردن و پژوهش محوری از تاکیدات مقام معظم رهبری است که در سرلوحه فعالیت کار جهادگران قرار خواهد گرفت؛ زیرا نگاه به بیانیه گام دوم انقلاب نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی در بطن این بیانیه قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به تاکیدات رهبری که امروز نسبت به توان داخلی باور ایجاد شده است، گفت: امروز این خودباوری و توان در جامعه شکل گرفته است و از ظرفیت جهادگران در حوزه های مختلف استفاده می شود.

جمالزاد به دیدار اخیر رییس جمهور با جهادگران جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: رییس جمهور در این دیدار تاکید کردند که دامنه فعالیت های جهاد باید محدود و تخصصی شود.

 

کلید واژه ها: سی و نهمین سالگرد جهاددانشگاهیسازمان جهاددانشگاهی گیلان


نظر شما :