نشست ستاد حمایت از کالای ایرانی پارک علم و فناوری البرز برگزار شد

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۴ کد : ۱۰۶ تجاری سازی و اشتغال
اولین نشست ستاد "حمایت از کالای ایرانی پارک علم و فناوری البرز" با حضور تعدادی از کارشناسان و ۱۵ نفر از مدیران و نخبگان عضو شرکتهای دانش بنیان و فناور استان به ریاست سرپرست پارک علم و فناوری استان البرز ۱۹ فروردین ماه در سالن جلسات پارک البرز برگزار شد.
نشست ستاد حمایت از کالای ایرانی پارک علم و فناوری البرز برگزار شد

به گزارش پارک علم و فناوری البرز، سرپرست پارک علم و فناوری استان البرز اظهار کرد: سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است بایستی تمام تلاش مدیران و کارگزاران در تحقق این هدف معطوف شود، وما نیز در حوزه وظایف دستگاهی پارک علم و فناوری استان، گرد هم آمده ایم تا راهکارهای عملی حمایت از کالای ایرانی را بررسی و به ستاد استانی که به ریاست استاندار محترم البرز تشکیل شده است ارایه نماییم.
وی در بخشی از سخنانش به حساسیت عرصه کنونی کشورمان اشاره و اظهار کرد:  نامگذاری امسال توسط معظم له در راستای نامگذاری سنوات گذشته صورت گرفته است و ابعاد مختلفی دارد و همه ما می‌دانیم که ایشان نامگذاری سالها را با هوشمندی اعلام می کنند و نامگذاری امسال در راستای نامگذاری سال گذشته" سال تولید و اشتغال" و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
وی همچنین گزارشی از مباحث جلسه اشتغال استان مبنی بر اینکه باور و دغدغه استاندار محترم البرز بر فعالیت بیشتر دستگاههای اجرایی جهت تحقق اهداف توسعه اشتغال پایدار استان بوده، به حاضرین ارایه نمود و تکالیف سنوات گذشته و سیاستهای اقتصاد مقاومتی همچنان به قوت خود باقی است.
 عضو کارگروه اشتغال استان همچنین یادآور شد که: با توجه به اینکه ستاد حمایت از کالای ایرانی در استانداری البرز به دستور آقای دکتر نجفی استاندار محترم البرز تشکیل شده است ما نیز در پارک علم و فناوری البرز بر آن شدیم تا در همان راستا ستاد دستگاهی پارک را تشکیل دهیم.
در ادامه نشست حاضرین در خصوص موضوع جلسه "سال حمایت از کالای ایرانی" در سه دسته بندی اصلی ، 1) تکالیف مسوولان و رسانه ها، 2) تکالیف مردم و مصرف کنندگان، 3)  و تکالیف فناوران و تولید کنندگان و صاحبان صنایع، به طرح نظرات، پیشنهادات و مشکلات احتمالی پرداختند و مقرر شد دبیرخانه ستاد پارک موارد را جمع بندی و جهت طرح در ستاد استانی آماده نماید.
گفتنی است، در حاشیه این نشست از سامانه بازار مجازی ایتار(etar) تولید یکی از شرکت های عضو پارک البرز رونمایی و مقرر شد این سامانه بعد از تکمیل و اعمال موارد اصلاحی، جهت بارگذاری محصولات تولید کنندگان کالای ساخت استان در اختیار آنان قرار گیرد.


نظر شما :