/گام‌به‌گام با انقلاب اسلامی(۵۶)/ نماینده‌ی ولی‌فقیه در آذربایجان غربی مطرح کرد:

نقش‌آفرینی ویژه‌ی جهاددانشگاهی در گام دوم انقلاب با تکیه بر تجارب گذشته

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۶ کد : ۱۰۵۵۴ عمومی تاپ خبر
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی گفت: این نهاد انقلابی از بدو تاسیس که براساس مطالبه و دیدگاه امام راحل در جهت گسترش تحقیقات و رشد روحیه پژوهشی شکل گرفت، اکنون با تجارب ارزشمند خود می‌تواند در گام دوم انقلاب سهم شایسته و قابل‌توجهی ایفا نماید.
نقش‌آفرینی ویژه‌ی جهاددانشگاهی در گام دوم انقلاب با تکیه بر تجارب گذشته

به گزارش روابط عمومی جهادادنشگاهی آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی،  با تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: این نهاد انقلابی از بدو تاسیس که براساس مطالبه و دیدگاه امام راحل در جهت گسترش تحقیقات و رشد روحیه پژوهشی و نیل به اهداف خودکفایی زیرنظر شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت، اکنون با تجارب ارزشمند خود می‌تواند در گام دوم انقلاب سهم شایسته و قابل‌توجهی ایفا نماید.

حجت الاسلام قریشی افزود: به تبع حسن اقداماتی که به‌صورت ملی در جهاد دانشگاهی شاهد بودیم، جهاد دانشگاهی استان نیز به لحاظ استعدادهای منطقه‌ای و بومی توانسته است در رشته‌های علمی و پژوهشی و بعضا فرهنگی نمود شاخصی داشته باشد که به‌لحاظ چنین پیشینه‌ای و ظرفیت موجود، انتظارات بیشتری برای عرصه حضور این نهاد در استان متصور هستیم.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از فعالیتهای اقتصادی استان در زمینه کشاورزی است، یادآور شد: جهاد دانشگاهی با ورود علمی در این بخش و فعالیت دانش‌بنیان، در زمینه تجاری‌سازی محصولات کشاورزی استان و بازاریابی به شیوه‌های علمی باید مددرسان کشاورزان استان باشد.

حجت الاسلام قریشی گفت: امید است با عنایت به نیازهای آموزشی و جهت‌گیری استان براساس مصوبات شورای فرهنگ عمومی مبنی بر پرورش مدیران جهادی، جهاد دانشگاهی مشارکت لازم در این خصوص با مسئولین استانی را داشته باشد و شاهد ورود مدیران جوان جهادی در عرصه‌های مسئولیتی و اجرایی و تولیدی باشیم.

وی افزود:امیدوار هستیم با عنایت به توجه جدی جهاد دانشگاهی به شرکت‌های دانش‌بنیان و ایده‌پرداز، سال‌های آتی با ورود جوانان به عرصه‌های کسب و کار، سرعت پیشرفت استان را بیش از پیش شاهد خواهیم بود و ضمن تبریک مجدد سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی به فرهیختگان این نهاد انقلابی امیدواریم انتظارات مقام معظم رهبری، مردم و مسئولین از جهاد دانشگاهی به سبک و سیاق جهاد علمی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه جا دارد مسئولان مربوطه اولویت‌های استانی را به خوبی احصاء نمایند، خاطرنشان کرد: مسئولان مربوطه استانی باید بسته به موقعیت جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی و با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر روند پیشرفت عدالت‌محور و اقدامات توصیه شده در بیانیه گام دوم انقلاب  و نیز سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و الزامات فرهنگی، هدف‌گذاری مناسبی انجام داده و در راستای اسناد پایه توسعه استان مشارکت علمی لازم در تبدیل علم به علوم کاربردی استانی صورت  دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: نکته قابل توجه و ضروری مشارکت‌دهی جوانان در زمینه‌های موردنظر بوده و می‌توان با ورود به فضای کسب و کار استانی و امور پژوهشی اولویت ‌دار استانی این امر را تسریع بخشید.

کلید واژه ها: سی‌ونهمین سالگرد جهاددانشگاهیجهاددانشگاهی آذربایجان‌غربینمایندگان ولی‌فقیه


نظر شما :