کتاب «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره» وارد بازار نشر شد

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۳ کد : ۴۵۰۰۸ فرهنگی
کتاب «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره» به نویسندگی جیسون ام ساترفیلد به ترجمه محسن لعلی، ایمان محمدی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان به چاپ رسید.
کتاب «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اصفهان، این کتاب را  به‌عنوان شیوه‌ای برای به‌خانه‌آوردن درمانِ شناختی-رفتاری برای خود در نظر بگیرید. دورۀ درمان شناختی- رفتاری، یک پیش‌درآمد کامل و کاربردی را در‌خصوص چیزی ارائه می‌دهد که به متداول‌ترین شکل از درمان و رشد شخصی بدل شده است. در اینجا می‌توانید دانش و نیز، ابزارهای کاربردی و عملی برای به‌کارگیری آن در زندگی روزمره را فرابگیرید. خودسنجی‌ و خود‌نظارتی، مهارت‌های بنیادین جعبه‌ابزار شما قلمداد می‌شوند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:«وقتی افسرده‌ایم، دچار کندی، کناره‌گیری‌، متوقف‌کردن تماس با دوستان‌ و انجام‌ندادن کارهایی می‌شویم که از آن‌ها لذت می‌برده‌ایم و بهره‌وری کاری ‌ما کاهش می‌یابد. این یک مارپیچ رو به پایین است. احساس غمگینی می‌کنیم‌، به همین دلیل کار کمتری انجام می‌دهیم؛ اما این کار موجب غمگین‌تر‌شدن ما می‌شود و از این رو، باز هم کم‌کاری بیشتری می‌کنیم. ما به‌طور دائم تحت تأثیر دوستان، خانواده‌ها، کسب‌و‌کار، مسئولین سلامت همگانی‌، همسایه‌ها‌، امورمالی و غیره هستیم. درست است که ازحق انتخاب برخورداریم و می‌توانیم رفتارهای‌ خود را به چالش بکشیم، اما دانستن اینکه چرا عملی‌کردن انتخاب و تصمیم می‌تواند در برخی اوقات دشوار باشد هم مفید است.»

گفتنی است، علاقمندان می توانند برای تهیه کتابِ «درمان شناختی-رفتاری برای زندگی روزمره » به کتاب فروشی جهاددانشگاهی اصفهان واقع در خیابان دانشگاه مراجعه کرده ویا از درگاه اینترنتی www.16book.ir اقدام به خرید کنند.

 

کلید واژه ها: انتشار کتاب انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان


نظر شما :