کتابِ«برنامۀ آموزش انفرادی» منتشر شد

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۱ کد : ۴۵۰۰۴ فرهنگی
کتابِ«برنامۀ آموزش انفرادی» نوشته‌ی راجر پیرانژلو و جورج جولیانی به ترجمه خدابخش حیدری علیرضا محسنی اژیه از سوی انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان به چاپ رسید.
کتابِ«برنامۀ آموزش انفرادی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اصفهان، شناخت، طراحی و نگارش برنامه‌های آموزش انفرادی کارآمد، یک راهنمای گام به گام برای معلمان به منظور ارائۀ کمک‌های تخصصی به مربیان، والدین و سایر افرادی طراحی شده که برنامه‌های آموزش انفرادی را برای دانش آموزان دارای ناتوانی تدوین می‌کنند.  برنامه‌های آموزش انفرادی کارآمد، تضمین می‌کنند که دانش آموز دارای ناتوانی از آموزش عمومی رایگان و مناسب در محیطی با کمترین محدودیت برخوردار شوند. این راهنما، به تیم طراحی کمک خواهد کرد تا برنامه‌ای کاربردی، معنادار و مفید برای کمک به رفع نیازهای منحصر به فرد دانش آموز تهیه کنند. 

در بخشی از این کتاب می خوانیم:«گروه برنامۀ آموزش انفرادی، باید راهکارها را بر اساس نتایج ارزیابی رفتاری_کاربردی از جمله مداخلات رفتاری مثبت، شناسایی کرده و از انجام این رفتارها حمایت‌ کنند. وقتی رفتارهای دانش‌آموز به‌گونه‌ای است که مانع یادگیری می‌شود، IEP باید سطح و نیازهای فعلی دانش‌آموز، اهداف سالانه، اهداف کوتاه‌مدت، معیارهای مربوط به رفتارها، آموزش‌های ویژه و خدمات مرتبط، کمک‌های تکمیلی، خدمات ارائه شده به دانش‌آموز و هرگونه تغییرات موردنیاز برنامه و پشتیبانی از کارکنان مدرسه را برای رسیدگی به این رفتارها شناسایی کند.»

برای تهیه کتابِ «برنامۀ آموزش انفرادی» می‌توانید به کتاب فروشی جهاددانشگاهی اصفهان واقع در خیابان دانشگاه مراجعه کرده ویا از درگاه اینترنتی www.16book.ir اقدام به خرید کنید.

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی واحد اصفهان انتشار کتاب


نظر شما :