انتشار کتاب «کودک، اندیشه و رسانه»

۲۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۹ کد : ۴۳۰۵۰ فرهنگی
کتاب «کودک، اندیشه و رسانه» در انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان به چاپ رسید.
انتشار کتاب «کودک، اندیشه و رسانه»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، کتاب «کودک، اندیشه و رسانه» تالیف دکتر مظهر بابایی در انتشارات جهاددانشگاهی کردستان به چاپ رسید.

در این کتاب آمده است که: در چند دهه‌ی اخیر، فلسفه و آموزش فلسفه، به‌عنوان روشی موفق برای پرورش قوه‌ی تفکر دانش‌آموزان مورد توجه بوده است. لذا در راستای تلاش برای کاربردی کردن فلسفه و آموزش عملی تفکر انتقادی،  برنامه‌ی «فلسفه برای کودکان و نوجوانان» تازه‌ترین و بزرگ‌ترین گامی است که با هدف تقویت و بالابردن مهارت استدلال، داوری و قدرت تمیز برداشته شده است. و در ساحات مختلف کاربست یافته است.

یکی از این کاربست‌ها، توجه به گسترش سلطه‌ی رسانه‌ها بر حیات اجتماعی و فرهنگی کودکان است. ازهمین‌رو، این مسائل در نوشتار حاضر مورد کنکاش فلسفی قرار می‌گیرد: تاثیر رسانه‌ها بر شکل‌گیری و تغییر نگرش، اندیشه و رفتار کودکان؛ چگونه است؟ توانایی رسانه‌ها برای خلق مدل‌های ارزشی و رفتاری پر قدرت در اذهان کودکان به چه صورت است؟ در سایه‌ی این گسترش، تأثیرات منفی رسانه‌ای بر کودکان، چگونه می‌توان از آن‌ها  در برابر‌ این هجمه‌ی پیام‌های رسانه‌ای، محافظت نمود.؟ نقش برنامه‌ی فبک در گسترش تفکر کودکان از طریق رسانه‌ها، چگونه است؟ و سرانجام ارزیابی برنامه‌ی فبک در عمل.

کتاب «کودک، اندیشه و رسانه» در 260  صفحه در قطع رقعی و با قیمت 80 هزار تومان در اسفند ماه 1400 توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کردستان با شماره تماس 33287517-087 تماس حاصل فرمایند.

text to speech icon

کلید واژه ها: انتشار کتاب کتاب جهاددانشگاهی کردستان


نظر شما :