کتاب «تامین مالی نظام‌های آموزشی، دولتی یا خصوصی» منتشر شد

۰۶ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۳ کد : ۳۶۲۴۰ فرهنگی
کتاب «تامین مالی نظام‌های آموزشی، دولتی یا خصوصی» توسط انتشارات جهاددانشگاهی قم و تالیف دکتر هما غفوریان و دکتر اعظم نیکوکار وارد بازار نشر شد.
کتاب «تامین مالی نظام‌های آموزشی، دولتی یا خصوصی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قم، دکتر هما غفوریان و دکتر اعظم نیکوکار نویسندگان این کتاب در گفتگویی شرح مختصری از کتاب خود ارایه کردند.

هما غفوریان بیان کرد: این کتاب از طریق مقایسه چگونگی تامین بودجه نظام آموزش و پرورش توسط دولت و یا بخش خصوصی در شش کشور جهان سعی دارد پژوهشگران را به سمت و سویی سوق دهد که دریابند تامین بودجه توسط هر یک از دوبخش دولتی یا خصوصی چه نتایج متفاوتی را برای دانش آموزان و در نهایت برای جامعه دربرخواهد داشت.

وی افزود: در بخش ابتدایی سعی شده است سیستم اقتصادی نئولیبرال را که سبب اصلاحات و خصوصی سازی نظام آموزشی کشورها شده، شرح داده شود.

اعظم نیکوکار نیز در این خصوص گفت: با مطالعه هر بخش، مطالعه کنندگان، پژوهشگران را به آگاهی و درکی مجهز می کند که به روشنی می‌توانند نتیجه خصوصی سازی (تامین بودجه توسط بخش خصوصی) و سود-محوری و نگاه کالایی به آموزش و پرورش و اینکه چه تاثیرات نامطلوبی برای فرزندان جامعه خواهد داشت را درک نمایند.

وی گفت: با مقایسه نتایج آزمایش های بین المللی گرفته شده از کشورهایی همچون کوبا و شیلی، فنلاند و سوئد و آمریکا و کانادا و مقایسه آن ها پاسخ به این سوال که "آیا خصوصی سازی سیستم آموزش و پرورش سبب رشد کیفیت آموزشی می‌شود، یا موجب پدیدارشدن نابرابری و بی عدالتی در جامعه" روشن است.

گفتنی است، کتاب تامین مالی نظام های آموزشی، دولتی یا خصوصی توسط انتشارات جهاددانشگاهی قم در قطع رقعی و ۱۱۸ صفحه با قیمت ۸۰۰,۰۰۰ ریال به بازار نشر راه یافت.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی قم انتشار کتاب


نظر شما :