با امضای یک تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک پیگیری می‌شود؛

استمرار ارتباط سازمان‌یافته‌ی جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر ایران

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۸۰۴۸ عمومی تاپ خبر
مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر با توجه به زمینه‌های مشترک و به‌منظور گسترش هم‌فکری و همکاری تحقیقاتی، آموزشی، درمانی و فرهنگی برگزار شد.
استمرار ارتباط سازمان‌یافته‌ی جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر ایران

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، این تفاهم‌نامه صبح امروز (31 اردیبهشت‌ماه) با حضور دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر پیوندی رییس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش‌های ساختمان صلح جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.
هدف از این تفاهم‌نامه، استفاده از توانایی‌های فناورانه‌ی علمی و توسعه‌ی همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی، درمانی و فرهنگی در جهت استمرار ارتباط سازمان‌یافته جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر ایران به‌منظور نیل به اهداف مطرح‌شده در اساس‌نامه‌های دو طرف می‌باشد.
زمینه‌های همکاری مشترک طبق این تفاهم‌نامه شامل ایجاد بستر مناسب جهت در اختیار قرار دادن امکانات پزشکی، پیراپزشکی و درمانی مراکز وابسته، همکاری مشترک در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، توان‌بخشی، مدیریت بحران، امداد و نجات و...، استفاده از توانمندی‌های فناورانه‌ی جهاددانشگاهی در جمعیت هلال‌احمر ایران، همکاری در زمینه‌ی تولید فرآورده‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، استفاده از ظرفیت‌های مراکز فرهنگی و علوم انسانی و اجتماعی جهاددانشگاهی می‌شود.
هم‌چنین انجام طرح‌های مشترک پژوهشی و تسهیل دسترسی پژوهشگران دو طرف در زمینه‌ی استفاده از نتایج گزارش‌های طرح‌های پژوهشی، بررسی راه‌اندازی واحد مشترک پژوهشی درمانی، همکاری در خصوص اجرای مانورهای مشترک در زمینه‌ی سوانح و بلایای طبیعی در دوره‌های آموزشی، علمی و مهارتی، استفاده از ظرفیت‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی و همکاری در طراحی و راه‌اندازی مرکز آموزش مشترک و تهیه‌ی محتوا و بسته‌های آموزشی از دیگر موارد مورد توافق در این تفاهم‌نامه است.
هم‌چنین در این نشست، مسوولان جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر به تشریح زمینه‌های مشترک همکاری پرداختند. از جمله مهم‌ترین محورهای این سخنان می‌توان به استفاده از پارک‌های علم‌وفناوری و فرهنگی جهاددانشگاهی برای فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر، ارتقای رابطه‌ی تنگاتنگ رسانه‌ای این دو نهاد، تدوین دوره‌های مشترک آموزشی تخصصی، ایجاد فعالیت‌های پزشکی با رویکرد نو، مردمی و جهادی بودن؛ ویژگی فعالیت‌های مشترک، همکاری در فعالیت‌های بین‌رشته‌ای، تولید داروهای نوترکیب و گیاهی، واگذاری فضاهای آموزشی جمعیت هلال‌احمر به جهاددانشگاهی، توجه به حوزه‌های فعالیتی استارت‌آپی مشترک، گسترش فرهنگ آموزش همگانی و توجه به حوزه‌ی توان‌بخشی و طب بازساختی اشاره کرد.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :