آغاز فاز جدید طرح ملی سرباز مهارت در خراسان جنوبی

۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۴ کد : ۵۳۰۲۹ آموزش و کارآفرینی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از شروع فاز جدید طرح ملی سرباز مهارت در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این طرح از بهمن ماه سال جاری آغاز شده است.
آغاز فاز جدید طرح ملی سرباز مهارت در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مجتبی ابراهیمی معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان از آغاز فاز جدید آموزش های طرح ملی سرباز مهارت در استان خبر داد و گفت: ایام مقدس سربازی فرصت مناسبی برای آشنایی با مهارت‌‌های زندگی، اجتماعی و آماده شدن آن‌ها برای ورود به عرصه کسب‌وکار وزندگی است.

وی ادامه داد: پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بهینه‌سازی ایام مقدس سربازی و استفاده مناسب از این فرصت به‌منظور افزایش مهارت و توانمندی جوانان، این طرح توسط وزارت ورزش و جوانان، ستاد کل نیروهای مسلح و جهاد دانشگاهی اجرا می شود.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: در طرح سرباز مهارت، آموزش های چهارگانه سواد مالی، سواد رسانه‌ای، کارآفرینی و اشتغال و مهارت های زندگی در قالب 48 ساعت آموزشی ارائه می شود.

ابراهیمی با بیان این که سهمیه استان خراسان جنوبی به صورت ماهیانه 2500 نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دو مرکز آموزشی امام رضا(ع) و محمد رسول الله(ع) است، افزود: فاز جدید این طرح از ابتدای بهمن ماه جاری آغاز شده است.

گفتنی است، در سال گذشته نیز این طرح در خراسان جنوبی اجرا و  بیش از 9000 سرباز از دوره های آموزشی طرح سرباز مهارت برخوردار شدند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی خراسان جنوبی