برگزاری سلسله کنفرانس علمی یکروزه فرآورده های گیاهی موثر در بیماری های متابولیک

۲۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۱ کد : ۵۲۸۰۷ پژوهش و فناوری
کنفرانس علمی«فرآورده های گیاهی موثر در بیماریهای متابولیک»به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی بیست و هفت دی ماه برگزار شد.
برگزاری سلسله کنفرانس علمی یکروزه فرآورده های گیاهی موثر در بیماری های متابولیک

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر شمسعلی رضازاده، متخصص شیمی دارویی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به گیاهان دارویی موثر بر دیابت و چربی خون پرداخته شد.

وی با بیان اینکه بیماری دیابت با مشخصه افزایش قند خون یکی از بیماری های مزمن و نسبتاً شایع در جهان است عنوان کرد شیوع و بروز این بیماری در بسیاری از جوامع به ویژه در کشورهای در حال توسعه به دلیل تغییر در سبک زندگی افراد به سرعت در حال افزایش است.

این عضو هیات علمی در ادامه شیوع دیابت نوع دو را  در کشور ایران نگران کننده  دانست و اظهار کرد دیابت یک بیماری خاموش است و نیمی از بیماران دیابتی از بیماری خود آگاه نیستند.

رضازاده در این وبینار به جدیدترین یافته های علمی درخصوص کاربرد گیاهان دارویی در بیماری های متابولیک از جمله کبر، گل نسترن، عدس الملک و ..... اشاره کرد و خصوصیات گیاه شناسی،ترکیبات، اثرات فارماکولوژیکی و مکانیسم اثر گیاهان دارویی که باعث بهبود بیماری دیابت و کلسترول می شوند را معرفی نمود.

گفتنی است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبان این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصین طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزشهای مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به 70 درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.
 

کلید واژه ها: پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی


نظر شما :