رییس جهاددانشگاهی مطرح کرد:

ورود جدی جهاددانشگاهی به حوزه علوم انسانی/ ارایه آموزش در حوزه‌های تخصصی

۲۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۹ کد : ۵۲۷۶۱ فرهنگی تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی با تاکید بر ورود جدی و موثر به حوزه علوم انسانی و با بیان این‌که جهت دادن به کارهای فناورانه، پزشکی و غیرپزشکی با زیربنای علوم انسانی میسر است، اظهار کرد: بر روی مباحث علوم انسانی تاکید بسیاری داریم و باید این حوزه جدی گرفته شود، چرا که اگر کارهای علوم انسانی به درستی و با جدیت انجام نشود، سایر کارها نیز مسیر درستی طی نخواهد کرد.
ورود جدی جهاددانشگاهی به حوزه علوم انسانی/ ارایه آموزش در حوزه‌های تخصصی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی سه شنبه، 27 دی ماه، در سفر به استان آذربایجان شرقی در جمع مدیران و معاونان سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر ورود جدی و موثر به حوزه علوم انسانی و با بیان این‌که جهت دادن به کارهای فناورانه، پزشکی و غیرپزشکی با زیربنای علوم انسانی میسر است، اظهار کرد: بر روی مباحث علوم انسانی تاکید بسیاری داریم و باید این حوزه جدی گرفته شود، چرا که اگر کارهای علوم انسانی به درستی و با جدیت انجام نشود، سایر کارها نیز مسیر درستی طی نخواهد کرد.

وی در ادامه ارتباط خوب و موثر جهاددانشگاهی با دانشگاه را مساله مهمی عنوان کرد و افزود: طی سال‌های ۶۳ تا ۶۹  که در جهاددانشگاهی اصفهان مشغول فعالیت بودم تمام کارها را با دانشگاه انجام می‌دادیم و کارهای فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز توسط جهاددانشگاهی انجام می‌شد؛ امروز هم باید اینگونه باشد و در حوزه‌های مختلف ارتباط با دانشگاه به خوبی برقرار شود.

دکتر ملسمی نائینی با بیان این‌که در اساس نامه جهاددانشگاهی نیز عنوان شده که حلقه واسطه بین دانشگاه و صنعت باشیم، یادآور شد: این رسالت اگر به درستی انجام شود، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت.

رییس جهاددانشگاهی در ادامه با تاکید بر ضرورت ارایه آموزش در حوزه‌های تخصصی توسط جهاددانشگاهی، خاطرنشان کرد: برخی آموزش‌ها مثل آموزش زبان و رایانه توسط بخش خصوصی هم ارایه می‌شود، بر این اساس باید آموزش‌ها و کارهای تخصصی را مورد توجه قرار دهیم و چه بسا افراد بسیاری دنبال چنین رشته‌های تخصصی باشند.

وی در ادامه با بیان این‌که دانشگاه تبریز هم از جمله دانشگاه‌های خوب کشور بوده و دانشکده فنی آن از قدیمی‌ترین دانشکده‌ها است، گفت: دانشگاه تبریز در گروه مهندسی ساخت و تولید نیز اولین دانشگاه کشور بوده که باید از این پتانسیل‌های ارزشمند استفاده کرد.

رییس جهاددانشگاهی با بیان این‌که باید بحث‌های سیاسی را در جهاددانشگاهی کنار بگذاریم و در گستره ۸۰ میلیون نفری کار و مدیریت انجام دهیم که در این رابطه قدردان تمام افراد یاری‌رسان هستیم، گفت: در حوزه علوم انسانی انتظارت خاصی داریم، چراکه بسیاری از مشکلات کشور در حوزه فنی، پزشکی و... نبوده، بلکه در حوزه علوم انسانی است و ضرورت دارد در این رابطه با جدیت گام‌هایی برداشته شود.

مسلمی نائینی در پایان با تاکید بر اهمیت ورود به بخش‌های مورد نیاز جامعه، خاطرنشان کرد: در حوزه تولیدات دانش بنیان و فناورانه نیز باید کارهایی انجام شود که از همان ابتدا خریدار داشته باشد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی


نظر شما :