جلسه نمایندگان سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

۲۶ دی ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۶ کد : ۵۲۶۶۰ آموزش و کارآفرینی
جلسه مشترک نمایندگان حوزه های مختلف سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با رئیس دانشگاه آزاد مراغه برگزار شد.
جلسه نمایندگان سازمان جهاددانشگاهی  آذربایجان شرقی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی: دکتر پور قهرمانی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه در این جلسه که  در محل دانشگاه آزاد مراغه برگزار شد، با اشاره به فعالیتهای دانشگاه آزاد مراغه گفت: در کنار رویکردهای علمی و آموزشی، دانشگاه آزاد در تلاش است به سمت رویکرد های جدید خود در توسعه آموزشهای کوتاه مدت با موضوع اشتغال آفرینی و مهارت افزایی دانشجویان و اقشار مختلف جامعه حرکت نماید. و ایجاد دانشکده مهارت و کار آفرینی در ساختار دانشگاه آزاد در سراسر کشور در این راستا بوده است. 
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد مراغه بعد از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز از نظر پتانسیل‌ها و اعضای هیات علمی جایگاه مطلوبی دارد، افزود: این واحد از دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر 105 هیات علمی تمام وقت و حدود 95 همکار اداری دارد و حدود 3 هزار دانشجو در 9 رشته در مقطع دکتری، 40 رشته کارشناسی ارشد و حدود 48 رشته کاردانی و کارشناسی در این واحد به تحصیل مشغول هستند.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در ادامه با اشاره به فعالیتهای جهاد دانشگاهی ضمن تقدیر از فعالیتهای هدفمند جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف اظهار کرد: برای خود بنده بسیار باعث تاسف است که شهرستان مراغه از وجود جهاد دانشگاهی بی بهره است و در تلاش هستیم بتوانیم دفتر نمایندگی و شعبه جهاد دانشگاهی را در شهرستان مراغه و دانشگاه آزاد اسلامی مراغه ایجاد کنیم تا دانشجویان و اقشار مختلف جامعه از خدمات این نهاد در حوزه های مختلف از جمله آموزشهای تخصصی و مهارتی و خدمات فرهنگی و درمانی بهره مند شوند. 
دکتر قهرمانی پور از آمادگی دانشگاهی آزاد اسلامی مراغه برای عقد تفاهم نامه همکاری و ایجاد دفتر مشترک همکاری با جهاد دانشگاهی استان خبر داد و افزود: اجرای طرحهای تحقیقاتی و علمی مشترک و نشست های تخصصی بین اعضای هیات علمی دانشگاه و جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف می تواند در این راستا شکل بگیرد.
 در ادامه این جلسه نمایندگان جهاد دانشگاهی استان در بخشهای پژوهشی، فرهنگی و آموزشی ضمن معرفی بخشهای حوزه مربوطه، توانمندی حوزه های مختلف جهاد دانشگاهی را ارئه نموند و در ادامه جلسه شرایط و نحوه همکاری بین این دو مجموعه بررسی و در نهایت مقرر شد راهکارهای لازم در این زمینه بررسی و در نهایت نسبت به عقد تفاهم نامه همکاری اقدام شود .
 لازم به ذکر است مشابه این جلسه با رئیس و معاونان دانشگاه پیام نور مراغه نیز برگزار و زمینه های همکاری مشترک بررسی شد .
شایان ذکر است این جلسات بصورت جداگانه به درخواست دانشگاههای آزاد مراغه و دانشگاه پیام نور شهرستان مراغه برای ایجاد دفتر نمایندگی جهاد دانشگاهی استان در این شهرستان برگزار شد و در نهایت مقرر شد طرفین شرایط همکاری را در این زمینه بررسی نمایند .

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :