رییس پارک علم و فناوری البرز خبر داد:

افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۶ کد : ۵۱۹۰۸ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
 رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه در سال جاری برنامه صد تایی شدن شرکت ها و واحدهای فناور پارک را دنبال کردیم، گفت: پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی درصدد افزایش تعداد شرکت های پارک علم و فناوری البرز به ۲۰۰ واحد شرکت دانش بنیان و فناور در سال ۱۴۰۲ است.
افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و فناور  پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

 رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به این که در سال جاری برنامه صد تایی شدن شرکت ها و واحدهای فناور پارک را دنبال کردیم، گفت: پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی درصدد افزایش تعداد شرکت های خود به ۲۰۰ واحد شرکت دانش بنیان و فناور در سال ۱۴۰۲ است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی در دورهمی شرکت ها و واحدهای فناور این پارک که با عنوان "دورهمی شکرانه صد دانه یاقوت" به مناسبت صد تایی شدن هسته ها و واحدهای فناور عضو پارک برگزار شد، اعلام کرد: پارک علم و فناوری البرز در شاخص های مختلفی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده موفق بوده و در اکثر شاخص ها از رتبه ها و میانگین کشوری بالاتر بوده است؛ این در حالی است که با وجود موفقیت در شاخص های ده گانه اعلامی وزارت علوم در بحث بودجه اختصاصی در رتبه آخر قرار دارد.
وی در دورهمی شکرانه صد دانه یاقوت پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه پتانسیل های پارک علم و فناوری البرز قابل مقایسه با هیچ استانی نیست، گفت: استان البرز بیش از ۳۵۰۰ واحد صنعتی فعال دارد و همه ما باید تلاش کنیم تا ظرفیت ها و توانمندی های این استان را در مسیر هم افزایی و توسعه استان و پارک قرار دهیم.
رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه بحث بودجه سرعت ما را کم می کند، یادآور شد: از همه مسئولان ملی و استانی توجه به بودجه این پارک را در راستای ارائه خدمات بهتر به فناوران و دانش آموختگان را خواستاریم.
وی افزود: در شاخص های ارزیابی وزارت علوم، پارک از میانگین کشوری بالاتری و در بودجه رتبه آخر هستیم و همه شاهد هستند که پارک علم و فناوری البرز در بین ۵۱ پارک رتبه اول فروش و صادرات را کسب کرد و لوح تقدیر گرفت و این افتخاری برای واحدهای دانش بنیان و فناور پارک و نیز همکاران ستادی پارک است.
مهندس عباسی با تشکر از تلاش همه دست اندرکاران در برگزاری و حضور در دو نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استانی و ملی، گفت: از ۵۱۰ میلیارد تومان یارانه تجاری سازی که نمایشگاه ملی پژوهش و فناوری و فن بازار و ایران ساخت اختصاص داشت، ۵۸ میلیارد تومان یارانه تجاری سازی به پارک علم و فناوری البرز اختصاص یافت و پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی رتبه اول را بدست آورد که این تلاش ها، تشکر و قدردانی دکتر زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری را هم به دنبال داشت.
وی در ادامه یکی از مشکلات این پارک را فضای محدود استقرار عنوان و تصریح کرد: متقاضی زیاد داریم اما فضای استقرار محدود است و خواهان حمایت برای افزایش ظرفیت پذیرش ایده ها و واحدهای فناور هستیم. عباسی به استفاده از توان بخش خصوصی که به کمک ما بیاید اشاره و اظهار نمود: صندوق پژوهش و فناوری امسال در داخل پارک مستقر می شود و ساختار خوبی است که موجب هم افزایی می شود و در این مسیر از حضور همه صنایع بزرگ در پارک استقبال می کنیم.
در این نشست که با حضور دکتر باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز ، معاونین و کارکنان پارک برگزار شد، درباره موضوعات مختلف از جمله یارانه ها و کمک های تبصره ۱۶ و ۱۸و سایر مسائل و موضوعات مرتبط بحث و بررسی شد و در آخر از فناوران و مدیران عامل شرکت های فناور و دانش بنیان که در طی سال جاری فعالیت های علمی و اقتصادی ارزشمند در پارک و نیز مشارکت فعال در نمایشگاه های اخیر داشتند، تقدیر و قدردانی شد.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی


نظر شما :