آغاز به کار مدرسه تابستانی لیزر و فوتونیک

۲۷ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۶ کد : ۴۸۸۴۵
سومین مدرسه تابستانی لیزر و فوتونیک به همت شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی کشور و با همکاری مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی و همچنین مرکز تحقیقات لیزر پزشکی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران صبح یکشنبه ۲۷ شهریورماه آغاز به کار کرد.
آغاز به کار مدرسه تابستانی لیزر و فوتونیک

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، در افتتاحیه این رویداد علمی پژوهشی که به همت شبکه ملی تحقیقات لیزر پزشکی کشور و با همکاری مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی و همچنین مرکز تحقیقات لیزر پزشکی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در حال برگزاری است، دکتر محمدرضا رزاقی رئیس شبکه لیزر پزشکی کشور برگزاری سومین مدرسه تابستانی لیزر و فتونیک را بارقه امید عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در مدت سه روز برگزاری این مدرسه تابستانی اساتیدی از کشورهای روسیه و آلمان سخنرانی می کنند گفت: هدف از برگزاری مدرسه لیزر و فتونیک بررسی دقیق‌تر لیزر به عنوان یک ابزار درمانی، تشخیصی و کاربردی در ابعاد مختلف و معرفی دستاوردهای جدید آن است. امیدوارم این مدرسه تابستانی به تشخیص سریع‌تر و موقع‌تر بیماری‌هایی که می‌توان به کمک لیزر آن‌ها را تشخیص داد بینجامد.

دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران نیز ابراز امیدواری کرد که مدرسه تابستانی لیزر و فتونیک دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و محققان را با مسیر جدیدی آشنا کند.

وی با بیان اینکه کاربرد لیزر در پزشکی بر عهده کادر درمان و ساخت آن در دست محققان است گفت: آشنایی هرچه بیشتر این دو گروه با یکدیگر می‌تواند فرصت‌های بیشتری برای توسعه لیزر و کاربرد عمیق‌تر و گسترده‌تر آن فراهم کند.

وی ادامه داد: آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی، فرصت سازی می‌کند تا توانایی‌های افراد در فضای جدیدتر و وسیع‌تر به اجرا در آید و تلاش می‌کنیم نسل جوان خلاقی تربیت شود که تصمیم‌گیر و در زندگی خود و در زندگی ملی نقش‌آفرین باشد.

دکتر مسعود حبیبی گفت: جهاددانشگاهی بعد از برگزاری مدرسه تابستانی لیزر، آماده ارائه آموزش های تکمیلی به همراه تحقیقات و پژوهش های مرتبط، به ویژه در تحقیقات بین رشته ای در حوزه لیزر و همچنین حمایت از ایده ها و نوآوری های شماست.

وی افزود: ما نیاز به آموزش داریم چون نیاز به توسعه داریم، نیاز به توسعه داریم چون برای حل مشکلات باید توسعه پیدا کنیم؛ چون در رقابت هستیم و باید قدرتمند باشیم. چون تکنولوژی در دنیا هر روز در حال پیشرفت است و ما در ارائه آموزش و انتقال دانش از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود. ما انتقال مهارت می دهیم و در حقیقت اگر قدم ها درست برداشته شود شخصیت حرفه ای مخاطبان ارتقا پیدا می کند و همه این ها باعث ارتقا و توسعه کشور عزیزمان خواهد شد.

در ادامه دکتر محسن فاتح معاون پژوهشی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران گزارشی درباره مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی جهاددانشگاهی ارایه کرد.

وی توضیح داد: آغاز فعالیت جهاددانشگاهی علووم پزشکی تهران در حوزه لیزر به دو دهه گذشته برمی‌گردد که نهایتا به تاسیس مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی این سازمان در سال ۸۴ انجامید. در ادامه نیز با توجه به رویکرد جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، فعالیت‌های مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی در سال ۹۷ در زمینه درمان زخم و ترمیم بافت متمرکز شد.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: هدف اصلی ما در حوزه درمان تسریع روند ترمیم زخم و بافت است و پژوهشکده فناوری‌های زخم و ترمیم بافت یارا افتخار این را دارد که از محققان و صاحب نظران در حوزه‌های لیزر و زخم و ترمیم بافت دعوت به انجام فعالیت‌های مشترک کند.

گفتنی است، سومین مدرسه تابستانی لیزر و فوتونیک تا ۲۹ شهریور ادامه دارد و علاقه‌مندان برای حضور می‌توانند به لینک http://meeting.sbmu.ac.ir/laser مراجعه کنند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران


نظر شما :