با حضور رییس جهاددانشگاهی انجام گرفت؛

تدوین بسته سیاستی نخبگان در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

۱۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰ کد : ۴۷۳۲۵ عمومی
طی نشستی با حضور رییس جهاددانشگاهی در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری،تدوین بسته سیاستی نخبگان مورد بررسی قرار گرفت.
تدوین بسته سیاستی نخبگان در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی در پی ارجاع ماموریت بررسی مسائل نخبگان در کشور از سوی رئیس‌جمهور به مرکز بررسی‌های استراتژیک نشستی پیرامون این موضوع با حضور رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک، وزرای علوم و بهداشت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در این نشست، ضرورت اتخاذ سیاست‌های موثر در جذب و بکارگیری نخبگان، ضرورت اجرایی‌سازی راهکارهای لازم در سند تحول دولت مردمی در حوزه نخبگان، تقویت و ایجاد انگیزه در میان اساتید و دانشجویان سراسر کشور و اصلاح ساختارهای موجود در جذب نخبگان از جمله مسائلی بود که در این جلسه بر آن تاکید شد.

در پایان این جلسه نیز خیاطیان در جمع‌بندی این نشست، گفت: این جلسه پیرو دستور رئیس جمهور برای بررسی مسائل نخبگان برگزار شد و قصد داریم ماحصل مباحث مطرح شده در این سلسله جلسات را در قالب یک بسته سیاستی در حوزه نخبگانی به رئیس جمهور محترم ارائه کنیم.

گفتی است هفته گذشته رییس جمهور در مراسم بازدید از دستاوردهای جهاددانشگاهی و دیدار با پژوهشگران و مدیران این نهاد با استقبال از شعار جهاددانشگاهی زیست‌بوم نوآوریِ نخبگان ایران موافقت خود را با پیشنهاد دکتر دهقانی فیروزآبادی برای آنکه جهاددانشگاهی بستر سیال جذب و حضور نخبگان، فرهیختگان و اندیشمندان باشد اعلام کرد و با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی و تلاش برای بازگشت نخبگان به کشور و حمایت جدی دولت از این روند گفت: جهاددانشگاهی پیشتاز و پیشران اقتصاد دانش‌بنیان و از مهم‌ترین نقش‌آفرینان در زیست‌بوم نوآوری کشور است که می‌تواند با برنامه‌ریزی درست و کنشگری حساب‌شده، زمینه را برای مهاجرت معکوس و بازگشت نخبگان به کشور را فراهم کند.

در مراسم فوق که ۵ مردادماه در پژوهشگاه رویان برگزار شد، رییس جهاددانشگاهی نیز با بیان اینکه امروز یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های مبارزه با دشمن، جبهه حفظ و حمایت از نخبگان کشور است تاکید کرد: استعدادها، ظرفیت‌ها ، هسته‌ها ، مجموعه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان از بزرگ‌ترین سرمایه‌های کشور هستند که جهاددانشگاهی بزرگ‌ترین وظیفه جهادی خود را حفظ این سرمایه ملی می‌داند.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی


نظر شما :